Atatürkçü Düşünce Derneği Suudi Arabistan Devleti’ne tepki koydu

Atatürkçü Düşünce Derneği Suudi Arabistan Devleti’ne tepki koydu
  • 0
  • 86
  • 1 Ocak 2024
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Kozan ADD Temsilcisi Nezih Karavelioğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri ve belediye başkan aday adayları, CHP ve İYİ Parti ilçe başkanları ve bazı sendikalar Atatürk anıtı önünde basın açıklaması yaptılar.

ADD Kozan Şube Başkanı Nezih Karavelioğlu yaptığı konuşmada “Ülkemiz hem içerden hem dışardan yoğun saldırı altında. Ulusal birliğimizi tehdit eden ağır saldırılara karşı halkımızı bütünleştirecek yegâne güç Atatürk ve Atatürkçü düşüncedir. Bu durum dün akşam yaşanan süper kupa olayı ile bir kez daha görülmüştür.
29 Aralık 2023 günü Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da oynanması planlanan Galatasaray Fenerbahçe Süper Kupa finali takımların yaşadığı kriz (bu ifade TFF ifadesidir) ile ertelenmiştir.
Bu bir kriz değildir. Suudi tarafı takımların sahaya Atatürk Temalı tişörtler ile çıkmalarına ısınmalarına izin vermemeleri, İstiklal Marşının maç başında çalınmasını kabul etmemeleri (sonrasında bu düşünceden geri adım atmışlardır) ve Sahada Ne mutlu Türküm diyene ve Yurtta Sulh Cihanda Sulh sözlerini taşıyan pankartları sahada istememeleri olarak basına yansımıştır.
Suudi yöneticiler Ne mutlu Türküm Sözünden mi Yurtta sulh Cihanda Sulh Sözünden mi
Yoksa Büyük Atatürk’ten mi rahatsız olmuşlardır.
Sayın TFF yöneticileri 100 milyon lira bizim Atatürk sevgimizin milyonda biri yapmaz. Kulüplerimiz Türkiye’nin herhangi bir ilinde oynasalar da o saha dolar ,o para kazanılırdı.
Bir kez daha; Yüce Türk Ulusunu ve Büyük Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve onurumuzu koruyan Galatasaray ve Fenerbahçe Takımlarının yöneticilerini kutluyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kozan Kozan ilan Albatros Medya Prodüksiyon