BAYSAL”BAHANE ÜRETEN DEĞİL ÇÖZÜM VE HİZMET ÜRETEN BİR BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI İLE GELİYORUZ”

BAYSAL”BAHANE ÜRETEN DEĞİL ÇÖZÜM VE HİZMET ÜRETEN BİR BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI İLE GELİYORUZ”
  • 0
  • 89
  • 30 Ocak 2024
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Yeniden Refah Partisi Kozan Belediye Başkan Adayı olarak sahaya çıkan, Harun Abdullah Baysal, yeniden Çukurova’nın sesi Radyo Sis’te dinleyicileriyle buluştu.

31 Mart yerel seçimlere günler kala Yeniden Refah Partisi Kozan Belediye Başkan Adayı Harun Abdullah Baysal vizyon projelerini bir bir anlattı.

HARUN ABDULLAH BAYSAL’IN VİZYON PROJELERİ:

1.Belediyemiz bünyesinde istihdamı arttırmak, sıfır atık projesine katkı sunmak ve gelir kaynaklarımızı çeşitlendirmek için “Geri Dönüşüm Granür Fabrikası” açacağız.
2. “Temizlik Ürünleri Üretim Fabrikası” kuracağız.
3. Kozanlı çiftçilerimizin ürettiği tarım ürünlerinin ( narenciye, hurma, bakliyat, harnup, vb. ) paketlenip yurtiçi ve yurtdışı pazara sunulduğu “Tarım Ürünleri Paketleme Fabrikası” kuracağız.
4. Deprem Dirençli Evlerin yapılması için önlemler alacağız. Afet Farkındalık Bilinci geliştirmek için Afet Koordinasyon Merkezi çalışmalarına hız verilecek.
5. Kozanda tespit edilen ihtiyaç sahibi ailelere, asgari ücretin yüzde 10’u bedelinde gıda ve temizlik ihtiyaçlarının giderilmesi için KOZ-KART verilecektir. Bu kartla aileler marketlerden ihtiyaçlarını karşılayabilecektir.
6. Arıcı vatandaşlarımızın tamamına ekipman desteği sağlanacaktır. Yeni girişimci arıcılara bir defaya mahsus 30 kovan desteği sunulacaktır.
7. Yazın özellikle çocuklarımız ve gençlerimizin için “Su Parkları” yapacağız.
8. Gençlerimizin sportif faaliyetlerini desteklemek için “Spor Temalı Parklar” yapacağız. (Tenis kortu, basketbol sahası, voleybol oyun alanları vb.)
9. Kadın istihdamını artırmak ve çocuklarımızın eğitimine katkı sunmak için belediyemiz bünyesinde 2-6 yaş çocuklarımıza “Gündüz Bakımevi” açacağız.
10. Sadece kadınlarımıza özel ücretsiz pilates ve fittness (spor) salonu açacağız ve ücretsiz diyetisyen hizmeti sunacağız.
11. 15-25 yaşa arası gençlerimize ücretsiz wifi (internet) hizmeti sunacağız.
12. Asgari ücret ve altında gelire sahip doğum yapan tüm annelerimize “Bebek Destek Paketi” hediye edeceğiz.
13. Sokak hayvanları için doğa ile bütünleşik geniş alanda modern bir “Hayvan Barınağı” yapacağız. Sokak hayvanları için aşılama ve kısırlaştırma çalışmaları uzman veteriner hekimlerimizce yapılacaktır.
14. Küçük ölçekli çiftçilerimiz için belediyemiz bünyesinde yeterli sayıda traktör ve ekipman bulundurulacak. Çiftçilerimize ihtiyaçları halinde destek sunulacak.
15. Ailelerimizin de rızası dahilinde, içerisinde sosyal yaşam alanları da bulunan “Yaşlı Bakımevi” yapacağız. Yaşlılarımızın her daim yanında olacağız.
16.Kadınlarımız için bir araya gelebilecekleri “Kadın Lokalleri” yapacağız.
17. Sabah çok erken saatlerde işe gitmek için kalkan tarım işçilerimiz başta olmak üzere tüm emekçi kardeşlerimiz için çorba ve kahvaltılık ikramlarımız olacaktır.
18. Engelli İstihdamı ve Topluma Kazandırma Merkezleri Projesiyle de engelli vatandaşlarımıza iş imkanı sağlanacak ve Engelsiz Kozan için tüm altyapı ve sosyal çalışmalar titizlikle yapılacak.
19. Kozanın trafik sorunun çözmek için Irmak Caddesi ve Saimbeyli Caddesine parkomat uygulaması ve cep otoparklar yapacağız. Mevcut belediye binasının önündeki açık otoparkı çok katlı otoparka dönüştüreceğiz.
20. Kozan’ın 5 büyük mahallesine Taziye Evi yapacağız. Cenaze evlerine gönderilen mevcut çadır, sandalye ve diğer malzemeler değiştirilerek Kozanlı’ya yakışır, daha modern çadırlar ve masa sandalyeler cenaze hizmetlerine sunulacaktır.
21. Kozan Otogarını, Büyük Şehir Belediyesi ile şehrin girişine taşıyacağız ve otogarı daha kullanışlı, daha modern bir kullanım kazandıracağız. Mevcut otogarın arazisine çok katlı AVM yapacağız. AVM’de Kozanlı esnaflarımız için mekan yerleştirmesi yapılacak. Sinema salonu, konferans salonu, çocuk oyun alanları, cafe ve yemek salonları, sergi alanlarının olduğu Kozanımıza yakışan bir sosyal alan kazandıracağız.
22. Sınavlara hazırlanan tüm gençlerimiz için sınav çalışma merkezi tarzında tasarlanan “Cafe Ders Kütüphane” açacağız. Üniversite ve Meslek tanıtımlarının yapıldığı gençlerimize rehberlik hizmetlerinin sunulduğu “Kariyer Merkezleri” oluşturacağız.
23.Turizm değerlerimizin tanıtılması ve bölgemizi turizme kazandırmak için alt yapı oluşturulması çalışmalarına hız vereceğiz.
24. Kozan’ın kent girişlerinin yol genişletme ve peyzaj çalışmaları yapılarak her girişe “Kozanımızın tarım, tarih ve sanat temalı temsil anıtlarını yapacağız.
25. Meslek lisesi memleket meselesi diyerek meslek lisesine kayıt yaptıran 9. sınıf öğrencilerimize burs imkanı sunacağız.

Harun Abdullah Baysal ;

”PROJELERİMİZİ GERÇEKLEŞTİRMEK VE GELECEK NESİLLERE DAHA REFAH BİR KOZAN BIRAKMAK İÇİN DESTEKLERİNİZİ BEKLİYORUZ. ”dedi.

BAYSAL''BAHANE ÜRETEN DEĞİL ÇÖZÜM VE HİZMET ÜRETEN BİR BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI İLE GELİYORUZ'' BAYSAL''BAHANE ÜRETEN DEĞİL ÇÖZÜM VE HİZMET ÜRETEN BİR BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI İLE GELİYORUZ'' BAYSAL''BAHANE ÜRETEN DEĞİL ÇÖZÜM VE HİZMET ÜRETEN BİR BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI İLE GELİYORUZ'' BAYSAL''BAHANE ÜRETEN DEĞİL ÇÖZÜM VE HİZMET ÜRETEN BİR BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI İLE GELİYORUZ'' BAYSAL''BAHANE ÜRETEN DEĞİL ÇÖZÜM VE HİZMET ÜRETEN BİR BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI İLE GELİYORUZ'' BAYSAL''BAHANE ÜRETEN DEĞİL ÇÖZÜM VE HİZMET ÜRETEN BİR BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI İLE GELİYORUZ''

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kozan Kozan ilan Albatros Medya Prodüksiyon