CHP Meclis Üyesi ve Belediye Başkan Adayı Kozan CHP Adayına Tepki Göstererek BBP’ye Geçti

CHP Meclis Üyesi ve Belediye Başkan Adayı Kozan CHP Adayına Tepki Göstererek BBP’ye Geçti
  • 0
  • 134
  • 31 Ocak 2024
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkanı Hakan Ağca ve Kozan Belediyesi CHP Meclis Üyesi Atalay Özer ilçede aday belirleme sürecinde İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun adaylık sürecine “İkili ilişkiler ile taş koyduğunu” iddia ederek CHP’den istifa ederek Büyük Birlik Partisi adayı Gürdal Topal’ı destekleme kararı aldı.

Adana’nın Kozan ilçesinde CHP’li Belediye Başkan Adayı Hakan Ağca ve meclis üyesi Atalay Özer CHP adayının İstanbul’dan belirlenmesine tepki göstererek CHP’den istifa etti, Büyük Birlik Partisine geçiş yaptı.
BBP Partisi Kozan Belediye Başkan adayı Gürdal Topal yaptığı basın açıklamasında “ 31 Mart seçimlerine adım adım yürüyoruz ve Kozan’a sahip çıkacak arkadaşlarım ile birlikte adım adım emin adımlarla yürüyoruz” dedi.
CHP Kozan Belediyesi Meclis Üyesi olan Atalay Özer partisinden istifa etmesinin nedeni “ 25 yıldır aktif siyaset yapıyorum. Hep Kozan’ın bir yerlere gelmesi için biz bu yola çıkmıştık. Siyaset öyle bir yerlere getiriyor ki istediklerinizi yukardaki bazı güçler engellemeye çalışıyor. Bizde engellemelere karşı dik duruşumuzu Gürdal Topal’ın yanında olarak dik duruşumuzu göstermek istedik. Çünkü Gürdal Topal temiz bir insan Kozan’ı yönetecekler temiz ve dürüst insanlar olsun istiyoruz. Sizlere ve Gürdal Başkanıma teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.
“Kozan’da ayak izi olmayan insanların kozan hakkında karar vermesine karşı çıktık”
CHP Kozan belediye başkan aday adayı olan Hakan Ağca CHP İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Kozan seçimlerine ikili ilişkileri nedeni ile adaylığını taş koyduğunu iddia ederek “Elif gibi dimdik durmanın içini tamamı ile doldurmak için bir yerde yolsuzluk uygunsuzluk varsa orada olmayan Kozanlı’nın hakkını savunmak için temiz siyaset için gerekirse parti değiştiririz. Temiz siyaset temiz insan için bu yola girdim. Gürdal Topal ile 31 Mart günü “temiz insan, temiz siyaset” olması için destekliyorum. Temiz insanlarla siyaset yaparız. Perşembe akşamı CHP Genel Başkan Yardımcısı “aday sizsiniz dedi”. Herşey tamam. Meclis üyeleri tamam. Sayın Ekrem İmamoğlu’nun Kozan’da yaşamayan Kozan’da ayak izi olmayan insanların Kozan hakkında karar vermesine karşı çıktık. Onun için Gürdal Topal ile yürüme kararı aldık. Diğer iki adayında bizlerle bir yakınlığı yok. Kozan için bir gelecekleri olduğunu da düşünmüyorum. Biz Kozan için buradayız. Biz genel bir siyaset yapmıyoruz Kozan’a hizmet için adayız. Siyasi partiler bizim aramıza giremez. CHP’den, MHP’den AK Partiden bizleri destekleyen seçmenler olacak”dedi.
Ekrem İmamoğlu ikili ilişkilerden dolayı seçimlere müdahale ettiğini oradaki mevcut adayın Gizem hanımın görev arkadaşı Kozanlı olmasından dolayı Kozan’ın geleceği hakkında Kozanlıların karar vermesi lazım. Kozan hakkında Ankara’dan İstanbul’dan İmamoğlu’nun karar vermemesi lazım” diyerek tepki gösterdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kozan Kozan ilan Albatros Medya Prodüksiyon