Gelenek Devam Ediyor,Çocuklar Harçlığını Alıyor

Gelenek Devam Ediyor,Çocuklar Harçlığını Alıyor
  • 0
  • 464
  • 3 Mayıs 2022
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Gelenek Devam Ediyor,Çocuklar Harçlığını Alıyor Adana’nın Kozan ilçesinde, Yusuf baysal AŞ yönetim kurulu Üyesi ve Kozan Belediye Meclis Üyesi İş İnsanı Ali Baysal ve Ailesi ile birlikte çocuklara her bayramda harçlık verme geleneğini devam ettiriyor.

Kozan’nın Ağlıboğaz Mahallesi Güzelevler bölgesinde çocuklar bu Ramazan Bayramı’nda da bayram harçlığı almanın sevincini yaşadı. İş insanı , Kozan Ağlıboğaz güzelevler bölgesinde her bayramda yüzlerce çocuğa harçlık veriyor. başlattığı gelenek üzere her bayramın 2. günü mahalle çocukları ile bayramlaşan İş insanı Ali Baysal, gelen tüm çocuklara harçlık vermekten büyük bir mutluluk yaşadığını dile getiriyor. Bayramın 2. Günü mahalle çocuklarının ilk durağı İş insanı Ali Baysal’ın evi oluyor.

Evin önünde uzun kuyruk oluşturan yüzlerce çocuk sıraya girdi ve harçlıklarını aldı. Ali Baysal, ”Her bayram çocukları görmekten ve onlarla sohbet etmekten çok büyük bir mutluluk yaşıyorum. Çocukların sevinci beni sonsuz mutlu ediyor. Bayrama bir hafta kala çocuklarla aynı heyecanı ben de yaşıyorum. Bayram zaten çocuklar içindir. Yıllar önce Başlattığımız bu geleneği sürdürmek benim için bir görev oldu.

Çocuklar sayesinde benim de heyecanım hep taze kalıyor. Ben çocukları çok seviyorum. Kazancımızın bir bölümünü onlara harçlık olarak vermek, onları mutlu etmek beni tarifsiz sevindiriyor. Evimize gelen her çocuğa mutlaka bayram harçlığını veriyorum.” dedi. Ali Baysal, herkesin Allah rızası için çocukları sevindirmesini önererek, şunları ekledi:

“Biz aile olarak çocuklarla kaynaştık. Çocuksuz bir dünya düşünemiyorum. Allah canımızı sağ ettiği müddetçe bu gelenek devam edecek. Sayının hiç önemi yok, her yıl artan sayı bize keyif veriyor. Çocukluk anılarında yer almak benim için çok önemli.” Herksin mübarek Ramazan Bayramını kutluyor hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.” Dedi.

Gelenek Devam Ediyor,Çocuklar Harçlığını Alıyor Gelenek Devam Ediyor,Çocuklar Harçlığını Alıyor Gelenek Devam Ediyor,Çocuklar Harçlığını Alıyor Gelenek Devam Ediyor,Çocuklar Harçlığını Alıyor Gelenek Devam Ediyor,Çocuklar Harçlığını Alıyor Gelenek Devam Ediyor,Çocuklar Harçlığını Alıyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kozan Kozan ilan Albatros Medya Prodüksiyon