Kozan Belediyesi, Unutulmaya Yüz Tutmuş Meslek Dallarını Gün Yüzüne Çıkarıyor

Kozan Belediyesi, Unutulmaya Yüz Tutmuş Meslek Dallarını Gün Yüzüne Çıkarıyor
  • 0
  • 151
  • 4 Ağustos 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Kozan Belediyesi, Kozan’da uzun yıllar boyunca yapılan ancak sonrasında eleman yetişmediği için unutulmaya yüz tutmuş meslek dallarını canlandırmak için harekete geçti.

Kalaycılık, şalvar dikimi, ahşap oymacılığı, tapan bıçağı üretimi, yüzükçülük, semercilik gibi birçok farklı alanda Kozan Belediyesi, tanıtım filmi çekerek bu mesleklerin gün yüzüne çıkmasını ve unutulmamasını hedefliyor.

Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan yaptığı açıklamada, “Kozan’ımız medeniyetlere ev sahipliği yapmış bir şehir. Burada unutulmaya yüz tutmuş birçok meslek dalımız var. Belediye olarak bu mesleklerin tekrardan gün yüzüne çıkarılması için çalışmalar yapıyoruz. Bir tanıtım filmi oluşturarak bu meslek dallarımızı ayakta tutmaya çalışıyoruz. Bu meslekler atamızdan, dedemizden kalan meslekler, bunlar unutulmamalı ve gün yüzüne çıkarılmalı” şeklinde konuştu.

Kozan Belediyesi’nin bu girişimiyle, geçmişin köklü meslekleri gelecek nesillere aktarılacak ve unutulmaya yüz tutmuş el sanatları tekrar canlanacak. Geleneksel el işçiliğinin korunması için verilecek desteklerle Kozan, kültürel mirasını yaşatmaya devam edecek.

Kozan Belediyesi, Unutulmaya Yüz Tutmuş Meslek Dallarını Gün Yüzüne Çıkarıyor Kozan Belediyesi, Unutulmaya Yüz Tutmuş Meslek Dallarını Gün Yüzüne Çıkarıyor Kozan Belediyesi, Unutulmaya Yüz Tutmuş Meslek Dallarını Gün Yüzüne Çıkarıyor Kozan Belediyesi, Unutulmaya Yüz Tutmuş Meslek Dallarını Gün Yüzüne Çıkarıyor Kozan Belediyesi, Unutulmaya Yüz Tutmuş Meslek Dallarını Gün Yüzüne Çıkarıyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kozan Kozan ilan