Kozan-Feke-Saimbeyli ve Bölgeleri Şidettli Yağmurdan Etkilendi

Kozan-Feke-Saimbeyli ve Bölgeleri Şidettli Yağmurdan Etkilendi
  • 0
  • 70
  • 4 Mayıs 2024
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

İlçemiz Kozan ve Feke Saimbeyli bölgesinde etkili olan şiddetli sağanak yağışın neden olduğu selde tarım arazileri zarar gördü kayalar yuvarlandı,vatandaşlar mahsur kaldı.

 

Kozan ilçesine bağlı Göller Yaylası’nda öğle saatlerinde başlayan şiddetli sağanak sonrası dereler taştı. Meydana gelen selde sular altında kalan ekili tarım arazileri zarar görürken, AFAD, Adana Büyükşehir Belediyesi ve Kozan Belediyesi ekipleri sel sularından zarar gören alanlarda temizlik ve inceleme çalışması başlattı.Akçalıuşağı Köyünde yağmur ve selden dolayı mahsur kalan vatandaşlar Akom ve İtfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.

Meteoroloji’nin sağanak yağış uyarısı verdiği Adana’nın Kuzey ilçelerinde şiddetli yağış etkili oldu. Kozan Saimbeyli ve Feke ilçelerinde yağış nedeni ile bölgesel su taşkınları yaşanırken Saimbeyli’de yine yola kaya devrildi.

 

Kuzey Adana’da etkili olan şiddetli yağış bazı bölgelerde su taşkınlarına neden oldu. Kozan ilçesine bağlı Göller bölgesinde yayla evlerinin bulunduğu alanlarda su birikintileri oluşurken Feke Tapan Mahallesi’nde su taşkınları yaşandı. Saimbeyli ilçesinde geçtiğimiz yıl 4 öğretmenin kaya düşmesi nedeni ile hayatını kaybettiği bölgede yağış sonrası yola yine kaya düştü.

 

Yetkililer , bölgede yol temizleme çalışmasını sürdürüyor.

kozan feke saimbeyli yağmur etkili oldu

 

 

kozan feke saimbeyli yağmur etkili oldu kozan feke saimbeyli yağmur etkili oldu kozan feke saimbeyli yağmur etkili oldu

 

kozan feke saimbeyli yağmur etkili oldu kozan feke saimbeyli yağmur etkili oldu kozan feke saimbeyli yağmur etkili oldu kozan feke saimbeyli yağmur etkili oldu kozan feke saimbeyli yağmur etkili oldu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kozan Kozan ilan Albatros Medya Prodüksiyon