Kozan’a Nefes Aldıracak Yeni Mesire Alanı: Alapınar Bekirce Gölü Mesire ve Kamp Alanı Projesi

Kozan’a Nefes Aldıracak Yeni Mesire Alanı: Alapınar Bekirce Gölü Mesire ve Kamp Alanı Projesi
  • 0
  • 133
  • 24 Ocak 2024
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Kozan Belediyesi, son yıllarda artan nüfus ve şehirleşmenin getirdiği büyümenin getirdiği ihtiyaçla birlikte Kozan’a nefes aldıracak bir mesire alanı inşa etmek için harekete geçti. Başkan Kazım Özgan’ın vizyonuyla hayata geçirilecek olan Alapınar Bekirce Gölü Mesire ve Kamp Alanı Projesi, Kozan’ı doğayla buluşturacak.

70.000 metrekarelik geniş bir alana kurulacak olan proje, yemyeşil ağaçlar, rengarenk çiçekler ve tertemiz havayla Kozanlılara doğayla iç içe bir ortam sunacak.

Mesire alanında kafeterya, çocuk oyun alanları, voleybol sahası, yürüyüş ve bisiklet parkurları gibi birçok sosyal ve sportif aktivite alanı yer alacak.

Doğaseverler için özel olarak tasarlanacak kamp alanında, çadır ve karavan kampı yapılabilecek. Ayrıca kampçılar için duş, tuvalet ve elektrik gibi temel ihtiyaçların da karşılanması sağlanacak.

Proje, doğaya zarar vermeden, çevreyle uyumlu bir şekilde tasarlanacak. Yerel malzemelerin kullanımı ve sürdürülebilir enerji kaynaklarına öncelik verilmesi ile projenin çevreye minimum etki yaratması hedeflenecek.

Alapınar Bekirce Gölü Mesire ve Kamp Alanı Projesi’nin tamamlanmasıyla birlikte Kozan’a yeni bir cazibe merkezi kazandırılması planlanıyor. Proje, sadece Kozanlılar için değil, çevre il ve ilçelerden de ziyaretçileri cezbedecek bir destinasyon haline gelmesi öngörülüyor.

Kozan Belediye Başkanı ve İyi parti Kozan Belediye Başkan Adayı Kazım Özgan, projenin Kozan’a ve Kozan halkına hayırlı uğurlu olmasını diledi. Özgan, “Bu projeyle Kozan’a nefes aldıracak bir mesire alanı kazandırıyoruz. Alapınar Bekirce Gölü Mesire ve Kamp Alanı, Kozanlıların doğayla iç içe vakit geçirebilecekleri, dinlenebilecekleri ve eğlenebilecekleri yeni bir mekan olacak.” dedi.

Kozan'a Nefes Aldıracak Yeni Mesire Alanı: Alapınar Bekirce Gölü Mesire ve Kamp Alanı Projesi Kozan'a Nefes Aldıracak Yeni Mesire Alanı: Alapınar Bekirce Gölü Mesire ve Kamp Alanı Projesi Kozan'a Nefes Aldıracak Yeni Mesire Alanı: Alapınar Bekirce Gölü Mesire ve Kamp Alanı Projesi Kozan'a Nefes Aldıracak Yeni Mesire Alanı: Alapınar Bekirce Gölü Mesire ve Kamp Alanı Projesi Kozan'a Nefes Aldıracak Yeni Mesire Alanı: Alapınar Bekirce Gölü Mesire ve Kamp Alanı Projesi Kozan'a Nefes Aldıracak Yeni Mesire Alanı: Alapınar Bekirce Gölü Mesire ve Kamp Alanı Projesi Kozan'a Nefes Aldıracak Yeni Mesire Alanı: Alapınar Bekirce Gölü Mesire ve Kamp Alanı Projesi Kozan'a Nefes Aldıracak Yeni Mesire Alanı: Alapınar Bekirce Gölü Mesire ve Kamp Alanı Projesi Kozan'a Nefes Aldıracak Yeni Mesire Alanı: Alapınar Bekirce Gölü Mesire ve Kamp Alanı Projesi Kozan'a Nefes Aldıracak Yeni Mesire Alanı: Alapınar Bekirce Gölü Mesire ve Kamp Alanı Projesi Kozan'a Nefes Aldıracak Yeni Mesire Alanı: Alapınar Bekirce Gölü Mesire ve Kamp Alanı Projesi Kozan'a Nefes Aldıracak Yeni Mesire Alanı: Alapınar Bekirce Gölü Mesire ve Kamp Alanı Projesi Kozan'a Nefes Aldıracak Yeni Mesire Alanı: Alapınar Bekirce Gölü Mesire ve Kamp Alanı Projesi Kozan'a Nefes Aldıracak Yeni Mesire Alanı: Alapınar Bekirce Gölü Mesire ve Kamp Alanı Projesi Kozan'a Nefes Aldıracak Yeni Mesire Alanı: Alapınar Bekirce Gölü Mesire ve Kamp Alanı Projesi Kozan'a Nefes Aldıracak Yeni Mesire Alanı: Alapınar Bekirce Gölü Mesire ve Kamp Alanı Projesi Kozan'a Nefes Aldıracak Yeni Mesire Alanı: Alapınar Bekirce Gölü Mesire ve Kamp Alanı Projesi Kozan'a Nefes Aldıracak Yeni Mesire Alanı: Alapınar Bekirce Gölü Mesire ve Kamp Alanı Projesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kozan Kozan ilan Albatros Medya Prodüksiyon