OŞAN AKÇALI DÖNÜM NOKTASI OLMAYA HAZIR

OŞAN AKÇALI DÖNÜM NOKTASI OLMAYA HAZIR
  • 0
  • 86
  • 7 Şubat 2024
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Kozan’ın siyasi arenası, heyecan verici bir ismin katılımıyla daha da renklendi.

İyi Parti’nin Belediye Başkan Adayı Kazım Özgan’ın meclis üyesi listesinde yer almak için iddialı bir şekilde sahneye çıkan Oşan Akçalı, “Hazırız, kazanacağız” diyerek adeta bir dönüm noktası olmaya aday.
Oşan Akçalı, Kozan’ın saygın ve sevilen iş insanları arasında önemli bir yere sahip. Eğitim, inşaat ve otomotiv sektörlerindeki başarılarıyla adını duyuran Akçalı, aynı zamanda Kozan’ın önde gelen esnaflarından biri olarak tanınıyor. Bu deneyim ve liderlik vasıflarıyla, Akçalı, Kozan’ın geleceğini şekillendirmek için büyük bir potansiyel taşıyor.
Akçalı’nın adaylığı, Kozanlıların beklentilerini ve umutlarını yansıtıyor. Toplumun her kesiminden geniş destek gören Akçalı, her kesmin işini bitirmesi ile tanınıyor. Şehrin geleceğine güvenle yürüme kararlılığını simgeliyor. Bu nedenle, Kozan halkı için önemli bir adım olan Oşan Akçalı’nın meclis üyesi aday adaylığı, şehrin kalkınması ve ilerlemesi adına kritik bir rol oynayacak.

1983 yılında Kozan’da doğan, evli ve iki erkek çocuk babası Oşan Akçalı, 2008 yılında Gazi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Kozan’da müteahhitlik ve oto alım-satım işleriyle uğraşmanın yanı sıra okul öncesi eğitim sektöründe faaliyet göstermektedir. Aynı zamanda, Kozan Ticaret Odası ve Kozan Ticaret Borsası üyesidir.

İlkokulu Kozan İnkılap Okulu’nda, ortaokulu Kozan Anadolu Lisesi’nde tamamlayan Akçalı, lise eğitimini ise Kahramanmaraş Fen Lisesi’nde almıştır. Anne ve babası, öğretmen emeklisi olan Akçalı’nın babası Necmettin Akçalı, 2022 yılında vefat etmiştir. Abisi Onur Akçalı ise normalde biyoloji öğretmeni olup Akçalı Tarım Ltd. Şirketi’nin sahibi olarak ihracat işleriyle uğraşmaktadır.

Oşan Akçalı’nın kökenleri Akçalıuşağı Köyü’ne dayanmaktadır, ancak anne ve babasının Ilıca Köyü’nde öğretmenlik yapması ve dedesi eski yukarı çarşı esnaflarından Ali ihsan Akçalı’nın bu köyde ikamet etmesi nedeniyle kütüğü bu köye kayıtlıdır. Aile olarak eğitim seviyesi yüksek olan Akçalı’nın amcası Kubilay akçalı ziraat mühendisi ,Diğer Amcası Aydın Akçalı ve halası sevilay akçalı matematik öğretmeni ve diğer amcasıda eski Milli Eğitim Müdür yardımcılığı yapmış Mehmet Akçalı’dır.

Aile geçmişiyle özdeşleşen Akçalı, Halil Akçalı olarak bilinen Eski Kozan Belediye başkanlarından merhum Dede Akçalı’nın amcasının oğlu Efendi Ağa’nın, yiğit Ağa’nın kızı Hatun Akçalı’nın torunudur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kozan Kozan ilan Albatros Medya Prodüksiyon