1.Dioscorides Kongresi Kozan’da yapılacak…

1.Dioscorides Kongresi Kozan’da yapılacak…
  • 0
  • 158
  • 13 Temmuz 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

2022’de Kozan’da çalıştayı yapılan Kozan Anavarzalı Dioscorides’in bu yıl ilki düzenlenecek 1. Kongresi 2023 Ekim ayında Kozan Belediyesi ev sahipliğinde ilçemizde yapılacak.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Kozan Belediye Başkanı Mimar Kazım Özgan ‘’ Dünya Mirasımız Kozan Anavarzalı Lokman Hekim Dioscorides adına geçen yıl düzenlediğimizin çalıştayın devamı niteliğindeki 1.Dioscorides Kongresini ekim ayında Kozan’da yapacağız.
Konuyla ilgili Ecz. Hakan Can ve kardeşi Hayati Can ile istişarelerde bulunduk.
Daha önce Atatürk Parkımıza anıtını yaparak tanıtmaya başladığımız Dioscorides’in öneminin anlaşılması bizleri daha da mutlu ediyor.’’ diye konuştu.

Dioscorides Kongre Yürütme Kurul Başkanı Ecz. Hakan Can ise ‘’15 Mayıs 2022 Tarihinde ‘’Çukurova’dan Dünya’ya Büyük Miras Dioscorides Çalıştayı’’ Kozan’da gerçekleştirilmiştir. Bu yıl yapılan bu çalıştayın devamı olan, ‘’I.Dioscorides Kongresi’’ ekim ayı içerisinde yapılacaktır. Bu program Dioscorides adı altında kültürel bir çalışma, hem de bilimsel bir toplantı olma niteliğindedir.
Kongrede, Dioscorides’in yaşadığı dönemden bu güne bölgede yetişen tıbbi bitkilerin incelenmesi, günümüzde bölgemizde bulunan tıbbi bitkilerin son durumu, bu bitkilerin ilaç sanayide değerlendirilmesi için yapılacak çalışmalar ve tıbbi bitkiden ilaca dönüşümü sağlayan endüstriyel değerlendirilmenin yapıldığı, bunun için de birçok paydaşın bir araya geldiği önemli bir etkinlik gerçekleşecektir.
Kongre bölgemize ve ülkemize şimdiden hayırlı olsun. ‘’ açıklamasında bulundu.

1.Dioscorides Kongresi Kozan’da yapılacak… 1.Dioscorides Kongresi Kozan’da yapılacak… 1.Dioscorides Kongresi Kozan’da yapılacak… 1.Dioscorides Kongresi Kozan’da yapılacak…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kozan Kozan ilan Albatros Medya Prodüksiyon