Adana’nın Kozan ilçesinde bulunan tarihi Anavarza kentinin seramik çalıştayı yapıldı.

Adana’nın Kozan ilçesinde bulunan tarihi Anavarza kentinin seramik çalıştayı yapıldı.
  • 0
  • 362
  • 4 Haziran 2022
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Kozan’ın kurtuluşu etkinlikleri kapsamında 3-4 Haziran 2022 tarihlerinde 2 gün süren 1. Anavarza Seramik Çalıştayı Kozan Sosyal hizmetler merkezinde yapıldı.

Kozan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ev sahipliğinde, Kozan Kaymakamlığı, Kozan Belediyesi, Kozan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Çukurova Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Seramik Bölümü iş birliği ile düzenlenen Anavarza Seramik Çalıştayı’nın ilk gününde Tarihi Anavarza antik Kentinde seramik ateşi yakılması ile başlayan etkinlikler, çamur torna çekilmesi, yemek ikramı, Halk Eğitim Merkezi Folklör gösterisinin ardından Sehlikoğlu Çiftliği ve Müzesi gezisi yapıldı. Programın ilk günü akşam Muhsin Yazıcıoğlu Parkında Halk Eğitim Merkezi Gitar konseri ile tamamlandı.
İkinci gün ise aralarında Kozanlı hemşehrimiz Anavarza Anti Kenti Kazı Başkanı Çukurova Üniversitesi Dr. Öğretim Üyesi Fikret Fatih Gülşen’in de konuşmacı olarak yer aldığı Kozan Sosyal Hizmetler Merkezi Müdürlüğü Salonunda çeşitli bilim adamlarının iki oturumda gerçekleştirdiği konferanstan sonra tekne turu ve yemek programı ile sona erdi.
Konferansa, İstanbul Teknik Üniversitesi, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi, Çankırı Karatekin Üniversitesi, Çukurova Üniversitesi, Mersin Üniversitesi, Osmaniye Korkut ata Üniversitesi, İnönü Üniversitesinden birçok kişi katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kozan Kozan ilan Albatros Medya Prodüksiyon