AMATÖR TELSİZCİLERDEN ARSLANKÖYLÜ’YE ZİYARET

AMATÖR TELSİZCİLERDEN ARSLANKÖYLÜ’YE ZİYARET
  • 0
  • 180
  • 27 Şubat 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Kozan’da faaliyetlerini sürdüren amatör telsizciler, Kozan Kaymakamı Bahattin Alp Arslanköylü’yü ziyaret ederek fikir alışverişinde bulundular.

Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti Kozan Temsilcisi Emrah Ataş ile beraberinde Hacı Yüce ve Hacı Keklik, Kozan Kaymakamı Bahattin Alp Arslanköylü’yü makamında ziyaret ederek fikir alışverişinde bulundu.
Oluşabilecek doğal afet sonrasında anlık haberleşmenin sürdürülebilirliği için sahada çalışmalarını sürdüren amatör telsizciler yaşanan son depremden dolayı bölgede aktif bir şekilde haberleşmeyi sağladılar.
Ayrıca, haberleşmenin sağlandığı röle sistemi konusunda Kaymakam Bahattin Alo Arslanköylü’ye bilgi veren Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti Kozan Temsilcisi Emrah Ataş; “6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş merkezli iki büyük deprem yaşadık. Kayıplarımız var. Ölenlere Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyorum. Deprem olduktan hemen sonra bölgede anlık iletişimin kopmasından dolayı amatör telsizciler devreye girdi. Türkiye’nin dört bir tarafından amatör telsizciler bölgeye gelerek iletişimin hiç aksamaması için büyük çalışmalar yaptılar. Ayrıca, arama ve kurtarma çalışmalarına da katılan amatör telsizciler ellerindeki imkanlar ile bir cana bir nefes olmak için gece gündüz sahada görev aldılar. Oluşabilecek doğal afet sonrasında amatör telsizciler iletişimin kopmaması için çalışma yürütürler. Kozan Kaymakamı’mız Sayın Bahattin Alp Arslanköylü’yü de ziyaret ederek yaptığımız çalışmalar konusunda bilgilendirdik. Kendisine misafirperverliği için çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
Kozan Kaymakamı Bahattin Alp Arslanköylü ise, “Doğal afetler sonrasında anlık iletişimin kopmaması için sahada var gücüyle çalışan bütün amatör telsizci arkadaşları tebrik ediyorum” diyerek şu ifadelere yer verdi:
“Amatör temsilcilik konusunda arkadaşlarımdan geniş bilgi aldım. Gerçekten büyük bir çalışma yürütüyorlar. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Ayrıca yine amatör röle üzerinden arkadaşlarımız ile görüşerek duygu ve düşüncelerimizi aktardık. Allah bizleri büyük felaketlerden korusun. Devlet olarak her daim kamu yararına çalışan bu arkadaşlarımıza destek olmak isteriz” ifadelerini kullandı.
Kaymakam Bahattin Alp Arslanköylü, 439.412,5 frekasındaki Kozan rölesi üzerinden telsiz anonsu gerçekleştirerek bütün bölgeye geçmiş olsun temennisinde bulundu.

AMATÖR TELSİZCİLERDEN ARSLANKÖYLÜ’YE ZİYARET

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kozan Kozan ilan