Atık Suyun Dereye Akması Sonrası Şevkiye Hastalığı Endişesi Başladı

Atık Suyun Dereye Akması Sonrası Şevkiye Hastalığı Endişesi Başladı
  • 0
  • 171
  • 15 Eylül 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

İlçemiz Kozan’da bulunan tarihi Roma köprüsünün bulunduğu ve Atatürk parkı içinde yer alan kanala atık su akmasında Şevkiye hastalığı endişesi başladı.

Kozan Belediyesi Şantiye şefi Saycan Say vatandaşlardan gelen şikayetlerin artması üzerine açıklama yaparak Adana Büyükşehir Belediyesi ASKİ ekiplerinin proje çalışması dahilinde çalışma yapılması beklendiğini ifade ederek buradan akan atık suyun Kilgen çayına akması ve bahçe sulamada kullanılması, oyun alanlarının olmasının geçmişte ilçede yaşanan “Şevkiye hastalığı” salgınına sebep olabilme ihtimalini gündeme getirdi.
Kozan Belediyesi Şantiye Şefi Saycan Say “İki farklı noktadan dereye atık kanalizasyon akışı var. Kozan Belediyesi olarak yoğun bir şikayet alıyoruz. Burası Kozan’ın kalbi olan bir park. Çocukların oyun alanı olan işletmelerin olduğu bir park. 1 aydır yoğun şikayet alıyoruz. Şuan koku mevcut ASKİ ekipleri ile görüştük. Proje dahilinde gittiklerini bir değişiklik olduğunu ve haftaya makine indireceklerini söylediler. Vatandaşlarımız Kozan belediyesinden kaynaklı bir sorun olduğunu düşünüyor ama buranın Kozan belediyesi ile alakası yok. ASKİ ekiplerinin kanalizasyon çalışması var bu çalışma bitmediği için atık suyu dereye veriyorlar. Biz 2 günde bir atıkları koku oluşmaması için çalışma yapıyoruz ama yeterli olmuyor. Bu su derelere akıyor aşağıda bu sularla bahçelerini suluyor. Buradan sebze meyveler yeniyor. Bu suların kirlenmesi ve koku anlamında ciddi bir sorun. Daha önce Şevkiye hastalığı ilçemizde yaşanmıştı. Vatandaşlar bu hastalığın yeniden ortaya çıkmasından endişeli. Biz bu konuda yetkililere ulaştık gerekenin yapılmasını bekliyoruz” dedi.

Atık Suyun Dereye Akması Sonrası Şevkiye Hastalığı Endişesi Başladı Atık Suyun Dereye Akması Sonrası Şevkiye Hastalığı Endişesi Başladı Atık Suyun Dereye Akması Sonrası Şevkiye Hastalığı Endişesi Başladı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kozan Kozan ilan Albatros Medya Prodüksiyon