Başkan Topal’dan 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı

Başkan Topal’dan 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı
  • 0
  • 111
  • 30 Ağustos 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Büyük Birlik Partisi (BBP) Kozan İlçe Başkanı Gürdal Topal, 30 Ağustos Zaferi’nin 101. yıl dönümünü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Cumhuriyetimizin Banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde milletimiz, şanlı ordumuz ile birlikte 30 Ağustos 1922’de emsalsiz bir kahramanlık destanı yazmıştır. Cumhuriyetimizin müjdecisi, bağımsızlığımızın nişanı ve Aziz Türk Milletinin hürriyet destanı olan 30 Ağustos Zaferini her yıl milletçe kenetlenerek büyük bir heyecan ve coşkuyla kutluyoruz. Şanlı zaferimizin 101. yılı kutlu olsun.

30 Ağustos’u bayram kılan Başkomutanlık Meydan Muharebesi Zaferi ile milletimiz, milli hâkimiyet, birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde, kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere tarihi bir ders vermiş; hiçbir şekilde hürriyetinden ödün vermeyeceğini, sonsuza kadar var olacağını tüm dünyaya kabul ettirmiştir. 30 Ağustos Zaferi; milletimizin, özgürlük ve bağımsızlık fikrinin ölmez bir abidesi olarak tarihe kazınmıştır. Bağımsız yaşamak isteyen birçok ulusa da yol göstermiştir. Türk milleti tarihinden aldığı ilhamla, atalarından aldığı güç ve feraset ile devletin bağımsızlığına, ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne, demokratik ve laik cumhuriyetine ve milli egemenliğine sahip çıkmaya devam edecektir. Tarih var olduğu sürece Türk’ün millet egemenliğine hiçbir kuvvet engel olamayacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, tarihi şanlı zaferlerle dolu Aziz Milletimizin yeniden doğuşunu müjdeleyen ve Cumhuriyetimize hayat veren büyük zaferin 101. yılında yüce milletimizin ve kahraman ordumuzun tüm mensuplarının 30 Ağustos Zafer Bayramını ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü’nü en içten duygularımla kutluyorum. Bize bu zaferi ve istiklalimizi armağan eden Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Kurtuluş Savaşımızın bütün kahramanlarını, canları ve kanlarıyla bu toprakları vatan yapan tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı, rahmet ve minnetle yâd ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kozan Kozan ilan Albatros Medya Prodüksiyon