Başkent Kozanlılar Vakfı Anıtkabir’de

Başkent Kozanlılar Vakfı Anıtkabir’de
  • 0
  • 60
  • 1 Haziran 2024
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Ankara’da geçtiğimiz yıl kurulan ve birçok etkinlik düzenleyen Başkent Kozanlılar Vakfı, İlçemiz Kozan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 104. yıl dönümü dolayısıyla Anıtkabir’de resmi tören düzenledi.

Törene vakıf başkanı Ahmet Topaloğlu, Kozan Ticaret Odası Başkanı Mustafa
Kandemir, Kozan Ticaret Borsası Başkanı İdris Çevikalp ve Ankara’da yaşayan çok sayıda Kozanlı katıldı. Vakıf başkanı Ahmet Topaloğlu, Anıtkabir Özel Defteri’ne şu sözleri yazdı:

“Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük, Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Kozan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 104. yıl dönümünde, seni ve kahraman silah arkadaşlarınızı,
özlem minnet ve şükranla anıyoruz. Aziz hatıranızın önünde saygıyla eğiliyoruz. Bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinde göstermiş olduğunuz azim ve kararlılık, bizler için daima ilham kaynağı olmaktadır. Kozanlılar olarak, emanetinize sahip çıkma ve Cumhuriyetimizi yüceltme yolunda çalışmaya devam edeceğimize söz veriyoruz. Ruhunuz şad olsun.”

Tören, katılımcıların Atatürk’ün mozolesine çelenk koyması ve saygı duruşuyla sona erdi. Başkent Kozanlılar Vakfı, etkinliklerine devam ederek Kozan’ın tarihi ve kültürel mirasını yaşatma ve tanıtma misyonunu sürdürme kararlılığında olduğunu bir kez daha gösterdi.

Başkent Kozanlılar Vakfı Anıtkabir'de Başkent Kozanlılar Vakfı Anıtkabir'de Başkent Kozanlılar Vakfı Anıtkabir'de Başkent Kozanlılar Vakfı Anıtkabir'de Başkent Kozanlılar Vakfı Anıtkabir'de Başkent Kozanlılar Vakfı Anıtkabir'de Başkent Kozanlılar Vakfı Anıtkabir'de Başkent Kozanlılar Vakfı Anıtkabir'de

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kozan Kozan ilan Albatros Medya Prodüksiyon