Çanakkale 1915 Gezici Müzesi” Kozan’da Sergisi Açıldı

Çanakkale 1915 Gezici Müzesi” Kozan’da Sergisi Açıldı
  • 0
  • 176
  • 19 Aralık 2022
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

İlçemiz Kozan’da  Çanakkale 1915 Sergisi Kozan Kaymakamlığı ve Kozan Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma Dayanışma Derneği Başkanlığı öncülüğünde Osmangazi Anadolu İmam Hatip Lisesi bahçesinde bulunan kapalı spor salonunda açıldı.

Açılışa Kozan Kaymakamı Bahattin Alp Arslanköylü, Kozan Belediye Başkan vekili Faruk sönmez, Kozan İlçe Emniyet Müdürü Ferdi Büyükatak, Kozan İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Nuh Anacık, Kozan İlçe Milli Eğitim Müdürü Gazi Keleş, Kozan Ticaret Odası Başkanı Mustafa Kandemir, Kozan İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Kürşat Gültekin, Kozan OSB Müdürü Fatih Aydın, Kozan Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma Dayanışma Derneği Başkanı Sümmani Göztaş, Kozan Öğretmen evi Müdürü Zekai Kaya Katıldı. Açılış Kurdelesinin kesilmesinin ardından Çanakkale 1915 Gezici Müzesi görevlilerince protokole ve öğrencilere sergi hakkında bilgi verildi. Sergide Çanakkale savaşından kalan Yaklaşık 600 farklı eşya sergilendi. Sergi Çarşamba günü öğle saatinden sonra cumartesi günü akşam saatine kadar sivil halka açık olacak.

Kozan Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma Dayanışma Derneği Başkanı Sümmani Göztaş “İlçe milli eğitim müdürlüğümüzle birlikte, Çanakkale ruhunu yaşatmak için Çanakkale 1915 Gezici Müzesi sergisini açtık, geçtiğimiz günlerde Tepecikören mahallesinde yaptığımız programın ikincisini ise okullar bölgesinde yaptık, bu program burada 5 gün boyunca öğrencilerimize ve Çarşamba gününden sonra ise sivil vatandaşlarımıza açık olacak.” Dedi.

Çanakkale 1915 Gezici Müzesi” Sergisi Açıldı
Çanakkale 1915 Gezici Müzesi” Sergisi Açıldı
Çanakkale 1915 Gezici Müzesi” Sergisi Açıldı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kozan Kozan ilan Albatros Medya Prodüksiyon