CHP KOZAN BELEDİYE BAŞKAN ADAYI SUDİYE GİZEM AKSOYLU’NUNDA KATILIMI İLE TÜRKMENBAŞI ALT GEÇİTİ AÇILIŞI YAPILDI

CHP KOZAN BELEDİYE BAŞKAN ADAYI SUDİYE GİZEM AKSOYLU’NUNDA KATILIMI İLE TÜRKMENBAŞI ALT GEÇİTİ AÇILIŞI YAPILDI
 • 0
 • 146
 • 29 Ocak 2024
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...
 • +
 • -

Açılışa Başkan Zeydan Karalar’ın yanı sıra ilçe belediye başkanları, milletvekilleri, siyasiler, konuklar ve Adanalılar katıldı.

20 bini aşkın Adanalının katıldığı açılışta, katılımcıları selamlayan ve hemşehrileriyle birlikte olduğu her programda büyük mutluluk yaşadığını belirten Başkan Zeydan Karalar, “Sizleri çok seviyoruz. Adana için adana adana, gece gündüz çalışıyoruz” dedi.

BORÇ GELİRİN 4 KATIYDI, ŞiMDİ GELİR BORCUN 4 KATI

Adana’da kendilerinden önce görev yapan belediye başkanlarına teşekkür eden ancak aradaki yönetim farkını anlatma gereği duyduklarını belirten Başkan Zeydan Karalar, borcu gelirinin 4 katı olan belediyeyi, geliri borcunun 4 katı haline getirdiklerini anlattı.

MALİ MUCİZENİN ARDINDAN DEV ESERLER YAPILDI

Pandemiye, depreme , bütün zor koşullara rağmen her zaman halkın yanında olduklarını ve olmaya devam edeceklerini ifade eden Başkan Zeydan Karalar, bir önceki dönemde mali şartlar çok daha uygunken 894 bin ton asfalt dökülebildiğini kaydederek, kendi dönemlerinde şu ana kadar 2 milyon 850 bin ton asfalt döküldüğünü bildirdi. Başkan Zeydan Karalar sözlerini şöyle sürdürdü: “5 yeni bulvar, 3 alt geçit, 44 km bisiklet yolu yaptık, 111 yeni otobüs aldık, 50 elektrikli otobüs daha alma hazırlığımız var. Böylece Adana’yı küresel ısınmaya karşı ciddi tedbir alan bir kent haline getireceğiz. 221 cadde ve bulvarı yeniledik, 310 iş makinesi aldık ve belediyenin kira giderini yılda 700 milyon lira azalttık. 3 yurt, 11 mahalle merkezi açtık. 355 bin metrekare park yaptık. 5 bin halk kart, 500 bin gıda kolisi dağıttık. Çiftçiyi de unutmadık; 4 milyonun üzerinde fide desteği verdik, üreticiye 1700 güneş enerjisi paneli dağıttık. Bunları yaparken oy hesabı, siyasi parti ayrımı kesinlikle gözetmedik. 2340 km su isale hattı yaptık, 440 bin metre asbestli boru değiştirdik, 386 bin 441 metre yağmur suyu ve kanalizasyon hattı yaptık. Şiddetli yağmurlarda göl olan çok sayıda noktada bu sorunu ortadan kaldırdık. 4 yeni arıtma tesisini bitirdik, 4 ilçede daha arıtma yapmak için hazırlığımız tamam, bu yıl temellerini atacağız. Ceyhan, Yumurtalık, Karataş ilçelerindeki su problemini çözdük. İmamoğlu ve Kozan ilçeleri ile Ceyhan’ın bazı köylerinin su problemini çözecek Yedigöze Barajı’ndan su getirecek projenin temelini attık. 4 milyar liralık projeyi ikinci dönemimizde bitireceğiz. Tufanbeyli, Feke ve Saimbeyli’de önemli çalışmalar gerçekleştirdik. 99 su deposu yaptık ve SCADA uygulamamız ile kent genelindeki su kayıp ve kaçağını azaltıyoruz. Adana’nın tamamı bu uygulama alanı içine girdiğinde yılda yaklaşık 40 milyon metreküp su tasarrufu gerçekleştirmiş olacağız. Çok sağlam su hatları döşedik.”

ADANA ARTIK GÜZELLİKLERİYLE KONUŞULUYOR

Adana’da kültür sanat etkinliklerini yoğun şekilde hayata geçirdiklerini anlatan Başkan Zeydan Karalar, Adana’nın artık ülke gündeminde olumlu yanlarıyla konuşulduğunu ve turist sayısının katlanarak arttığını ifade etti.

İKİNCİ DÖNEMDE BÜYÜK PROJELER VE ÖNEMLİ HİZMETLER HALKLA BULUŞACAK

İkinci dönemde yeni bir otogar yapılacağını, 150 megawatt’lık güneş enerjisi santrali kurulacağını, böylece 65 milyon liralık mevcut elektrik giderine ek olarak 65 milyon liralık da elektrik satılacağını söyleyen Başkan Zeydan Karalar, güneyden kuzeye yeni bir bulvar, marina, yaşlı yaşam merkezi, yeni kütüphaneler ve yurtlar yapılacağını duyurdu. Başkan Zeydan Karalar, konuşmasını Cahit Sıtkı Tarancı’nın “Memleket İsterim” ve Edip Cansever’in “Mendilimde Kan Sesleri” şiirleriyle bitirdi.

Başkan Zeydan Karalar, Türkmenbaşı Alt Geçidi’nin yapımında emeği geçenlere teşekkür etti.

Protokolün resmi açılışı gerçekleştirmesinin ardından sanatçı Tan Taşçı, Adanalılar için en güzel parçalarını seslendirdi.

CHP KOZAN BELEDİYE BAŞKAN ADAYI SUDİYE GİZEM AKSOYLU'NUNDA KATILIMI İLE TÜRKMENBAŞI ALT GEÇİTİ AÇILIŞI YAPILDI CHP KOZAN BELEDİYE BAŞKAN ADAYI SUDİYE GİZEM AKSOYLU'NUNDA KATILIMI İLE TÜRKMENBAŞI ALT GEÇİTİ AÇILIŞI YAPILDI CHP KOZAN BELEDİYE BAŞKAN ADAYI SUDİYE GİZEM AKSOYLU'NUNDA KATILIMI İLE TÜRKMENBAŞI ALT GEÇİTİ AÇILIŞI YAPILDI CHP KOZAN BELEDİYE BAŞKAN ADAYI SUDİYE GİZEM AKSOYLU'NUNDA KATILIMI İLE TÜRKMENBAŞI ALT GEÇİTİ AÇILIŞI YAPILDI CHP KOZAN BELEDİYE BAŞKAN ADAYI SUDİYE GİZEM AKSOYLU'NUNDA KATILIMI İLE TÜRKMENBAŞI ALT GEÇİTİ AÇILIŞI YAPILDI CHP KOZAN BELEDİYE BAŞKAN ADAYI SUDİYE GİZEM AKSOYLU'NUNDA KATILIMI İLE TÜRKMENBAŞI ALT GEÇİTİ AÇILIŞI YAPILDI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kozan Kozan ilan Albatros Medya Prodüksiyon