ÇUKUROVANIN GÜÇLÜ SESİ RADYO SİS SİZDE SEVDİKLERİNİZE GÖNLÜNÜZDEN GEÇENLERİ ULAŞTIRMAK İSTERSENİZ TELEFONLARINIZIN MESAJLAR BÖLÜMÜNE KÜÇÜK HARFLERLE SİS YAZIN BOŞLUK BIRAKIN MESAJINIZI 3969 A GÖNDERİN.... VODAFONE SMS KAPALIDIR !!!

Kozan Belediyesinden Basın Açıklaması ESKİ SEVGİCAN HASTANESİNİN YERİ MAHKEMELİK

Kozan Belediyesinden Basın Açıklaması ESKİ SEVGİCAN HASTANESİNİN YERİ MAHKEMELİK
  • 0
  • 67
  • 5 Ocak 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -
Android

Adana Büyükşehir Belediye Meclisi Kasım ayı oturumunda Kozan’daki Özel Sevgican Hastanesinin yeri ile ilgili madde gündeme gelmiş ve Kozanlı MHP ve AK Parti meclis üyelerinin kabul oyu vermeyip çekimser kaldıkları madde yinede kabul edilmişti.

Daha önce Adana Büyükşehir Meclisinde kabul edilmeyip daha sonra bazı bölümleri değiştirilerek tekrar meclise geldiği ve bu kez Adana Büyükşehir Meclisinde kabul edildiği biliniyor.
Kozan Belediyesi, Ocak ayı Olağan meclis toplantısında Sevgican Hastanesinin imar değişikliği konusu MHP’li Belediye meclis üyesi Gamze Ataş gündem dışı önerge vermek isteyerek 1/1000 lik imar planı ile ilgili konunun gündeme alınmasını istedi.
Meclis Başkanı ve Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan gündem dışı maddeyi meclis gündemine almayacağını belirterek bu konu mahkemeye taşındı. Ben bu meclisi bu vebalin altına sokamam diyerek mahkeme kararının beklenmesini istedi. MHP’li Yusuf Eroğlu ısrarla Meclise gelmesini isteyerek görüşülmesini isteyip mahkeme kararını istedi.
Özel Sevgican Hastanesinin yeri sağlık tesisi olarak zamanında verilmiş, ancak sağlık tesisi veya otel gibi kamu yararına uygun işler için verilebileceğini belirten Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan Bize önceki dönemde böyle bir teklif gelince Kozan’ın menfaati için Kozanda Özel Hastane kurulması için o dönem meclis üyelerimiz ile birlikte bu binaya emsalden daha fazla kat verdik. Kozanın ve kamunun yararını gözeterek şimdide olsa sağlık ve turizm gibi faaliyetlerde elimizi taşın altına dün olduğu gibi bugünde koyarız.
Ama şimdi Sağlık tesisi değil de yüksek yoğunluk imar istiyorlar konut alanına çevirmeye çalışıyorlar. Hastane olarak burayı devralan firma kısa süre burayı kullandıktan sonra ruhsatı başka bir Şehre taşıyıp binayı boşalttılar şuan burayı konut olarak kullanmak istiyorlar biz bu vebalin altına giremeyiz. Ayrıca Adana Büyükşehir Belediye meclisinde maddeye çekimser oyu veren Kozan’lı meclis üyelerinin şuan bu madde için ısrarcı davranmalarını da anlamış değilim. Vaktiyle bir meclis üyesi Adana Büyükşehir Belediyesinde bu konu ile ilgili konuşma yaptı diğer meclis üyeleriyle beraber yapılan imar değişikliğini kabul etmeyeceklerini hatta mahkemeye taşıyacaklarını söylemişlerdi.
Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan bu maddeyle ilgili Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi olarak mahkemeye giderek yürütmenin durdurulması adına dava açtı. Açtığı dava dilekçesini de MHP’li Meclis üyesi Yusuf Eroğlu’na verdi.
Adana Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi İYİ Partili Volkan Bayrakçı ve Saadet Partisi Meclis üyesi Ruhi Gül’ün de mahkemeye giderek yürütmenin durdurulması adına dava açacağı belirtiliyor.

Kozan Belediyesinden Basın Açıklaması ESKİ SEVGİCAN HASTANESİNİN YERİ MAHKEMELİK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir