Kozan Ziraat Odası Başkanı Yüksel Şahbazoğlu: Buğday Fiyatları Olumlu!

Kozan Ziraat Odası Başkanı Yüksel Şahbazoğlu: Buğday Fiyatları Olumlu!
  • 0
  • 118
  • 7 Haziran 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Kozan Ziraat Odası Başkanı Yüksel Şahbazoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı buğday alım fiyatlarını olumlu bir şekilde karşıladığını bildirdi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni oluşan kabine ile birlikte gerçekleştirdiği ilk Bakanlar Kurulu toplantısında, çukurovalı çiftçilerin uzun süredir beklediği buğday alım fiyatlarını duyurdu.

Erdoğan, toplantıda yaptığı açıklamada, ekmeklik buğday için ton başına 8.250 lira, arpa için ise ton başına 7.000 lira olarak TMO (Toprak Mahsulleri Ofisi) alım fiyatlarını belirlediklerini ifade etti. Ayrıca, kayıtlı çiftçilere buğday için ton başına 1.000 lira, arpa için ise ton başına 500 lira destek verileceğini söyledi.
Bu açıklamaların ardından Kozan Ziraat Odası Başkanı Yüksel Şahbazoğlu, bir açıklama yaparak açıklanan buğday fiyatlarını olumlu karşıladığını ve çiftçilere hayırlı olmasını temenni etti. Şahbazoğlu, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamayı yenileyerek, Tuğba buğday taban fiyatlarının çukurova’da hasadın başlamasından önce açıklanması gerektiğini bir kez daha vurguladı.
Bu gelişmelerle birlikte çukurovalı çiftçiler, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı buğday alım fiyatlarından memnuniyet duyduklarını ifade ediyor. Bu adımın, çiftçilerin emeğinin karşılığını almasına ve tarımsal üretimin desteklenmesine önemli bir katkı sağlayacağı düşünülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kozan Kozan ilan Albatros Medya Prodüksiyon