Kozan’da 80 Sporcunun katılımı ile Kurtuluş Bisiklet yarışları yapıldı

Kozan’da 80 Sporcunun katılımı ile Kurtuluş Bisiklet yarışları yapıldı
  • 0
  • 361
  • 29 Mayıs 2022
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

2 Haziran Kozan Kurtuluş etkinlikleri kapsamında Türkiye’nin dört bir yanından gelen bisikletçiler 67 kilometrelik parkuru tamamladı.

Adana’nın Kozan ilçesinde düzenlenen 2 Haziran Kozan’ın Kurtuluş etkinlileri kapsamında düzenlenen Akdam Parkuru Kozan turu ile birlikte tamamlandı. 6 ilden 71 sporcunun katıldığı yarışlarda kategori birincileri madalyalarını alırken sporcular parkurla birlikte sıcakla da mücadele etti.
Alparslan Türkeş parkından başlayan parkurda birinci gelen İstanbul’dan yarışa katılan Muhammed Arıkan “ Yarış güzeldi uzun ve sert bir parkurdu. Güzel bir yarıştı ama çok sıcaktı. Birinci oldum zor bir parkurdu rampa zorluydu. Sıcak çok yordu yoldan çok sıcak yordu bizi. 38 dereceyi gördüğümüz anlar çok zorlu parkurdan çok sıcak yordu diyebilirim” dedi.
Yarışmanın tek kadın sporcusu Buse Yüce “Oldukça keyifli bir yarıştı. Alanya’dan katıldım yarışa. Keyifli bir yarıştı” diye konuştu.
Kozan İlçe Gençlik ve spor müdürü Kürşat Gültekin 6 ilden 71 sporcumuz ile Kozan kurtuluş etkinlikleri kapsamında yarışı başarıyla tamamladık. 19 Mayısta başlayan kurtuluş etkinliklerimizi kültürel ve sportif faaliyetler ile devam ediyor. Şuanda bisiklet yarışımız çok şükür kazasız belasız yarışı tamamladı. Bu inşallah büyüyerek devam edecek ve şehir turu ile sporcularımız ilçemize geldi” diye konuştu.
Yarışların tamamlanması ile sporcular düzenlenen ödül töreni ile madalyaları verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kozan Kozan ilan Albatros Medya Prodüksiyon