KOZAN’DA BİR VEFA ÖRNEĞİ: “ARİF NİHAT ASYA PARKI”

KOZAN’DA BİR VEFA ÖRNEĞİ: “ARİF NİHAT ASYA PARKI”
  • 0
  • 119
  • 4 Eylül 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan’ın talimatlarıyla, Park Bahçeler Müdürlüğü tarafından yapılan, Cumhuriyet dönemi Türk şiirinin önemli temsilcilerinden olan, sade bir üslupla millî değerleri ve dini heyecanları işleyen, Bayrak, Bir Bayrak Rüzgâr Bekliyor, Fetih Davulları, Selimler, Kubbeler, Süleymaniye gibi tanınmış şiirlerin sahibi, bayrak şairi Arif Nihat Asya’ın adının yaşatıldığı, Kozan’ın manevi değeri yüksek Arif Nihat Asya Parkı çocukların ve ailelerin ilgi odağı oldu.

Mahalle sakinlerinin ilgi odağı olan parkta, çocuk oyun alanları, yürüyüş yolları, dinlenme alanları ve çeşitli spor aktiviteleri için alanlar bulunuyor. Ayrıca parkın girişinde Arif Nihat Asya’nın, mermere işlenmiş Bayrak şiiri ise parka ayrı bir maneviyat katıyor.

Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan, Arif Nihat Asya’nın millî değerlere olan bağlılığı ve vatan sevgisiyle tanınan bir şair olduğunu vurgulayarak, parkın adının Arif Nihat Asya’ya verilmesinin bir vefa borcu olduğunu belirtti.

Arif Nihat Asya Parkında ziyaretçiler, parkta keyifli zaman geçirmenin yanı sıra, Arif Nihat Asya’nın şiirini okuyarak ve onun değerlerine olan bağlılığı anlayarak manevi bir atmosferde vakit geçirebiliyor.

KOZAN'DA BİR VEFA ÖRNEĞİ: "ARİF NİHAT ASYA PARKI" KOZAN'DA BİR VEFA ÖRNEĞİ: "ARİF NİHAT ASYA PARKI"

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kozan Kozan ilan Albatros Medya Prodüksiyon