Kozan’da İlk Defa Kadın Başkan Aday Adayı

Kozan’da İlk Defa Kadın Başkan Aday Adayı
  • 0
  • 197
  • 12 Ocak 2024
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Moderatörlüğünü programcı DJ Selma’nın yaptığı ve Gazeteci Yalçın Kara’nın konuğu olan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ,Av. Sudiye Gizem AKSOYLU Radyo Sis’te Gazeteci Yalçın Karanın Konuğu oldu.

CHP’den İstanbul Beşiktaş Belediyesi Meclis Üyesi Kozanlı olan ve Kozan’da Belediye Başkanlığı için ilk defa bir kadın Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) aday adaylığını açıkladı. Av. Sudiye Gizem AKSOYLU Cumhuriyet Halk Partisi Kozan Belediye Başkanlığı için aday adaylığı müracaatını yapmıştı.
Kozan Belediye Başkanlığı için başvuru dosyasını teslim ettikten sonra aday adaylığı ile ilgili açıklamalarda bulunan, Av. Sudiye Gizem AKSOYLU şu ifadelere yer verdi: “Her alanda Kozan’nın derdine, kederini, hüznünü ve sevincini paylaşmaya; memleketin, mutluğunu, huzurunu ve refahını arttırıp, rant şebekelerine akan, doymak bilmez midelere doldurulan halkın emeğini, tekrar halka hizmete dönüştürmeye geliyoruz” dedi.
‘Kozan’a bir kadın eli değecek, Kozan’da çiçekler açacak ve Kozan’da seçim, bir avuç azınlığın değil, sessiz yığınların ve mazlumların zaferiyle sonuçlanacak inşallah’ diyerek, zafere olan inancını ifade eden Aksoylu, ‘Kozan’nın ilk kadın başkanı olarak, kadının gücünü de tüm ülkeye göstermek istiyoruz’ dedi.
Av. Sudiye Gizem AKSOYLU sözlerine şöyle devam etti; ‘Biz, milletimiz adına göstereceğimiz cesaret ve basiretle, Kozan’nı kendilerine rant alanı ilan edenlere ve Kozan’mızın vizyonunu küçülten mirasyedilere karşı hiç tereddüt etmeden mücadele edeceğiz! Hiçbir grubun değil, Kozan’da ve mahallelerde yaşayan vatandaşımızın hizmetçisi olacağız! Biz geleceğiz ve halkımızla birlikte halkımıza ait olan belediyeyi kazanacak ve orayı halkımıza gerçekten hizmet eden bir kurum haline getireceğiz. Biz bu yola Kozan halkıyla beraber çıkıp, zaferi yine onlarla birlikte kazanacağız. Sandıktan zaferle çıkacağımıza ve Kozan’mıza çok büyük hizmetler yapacağımıza yürekten inanıyoruz” ifadelerine yer verdi.
Osman Namık Adem’in kızı olan Aksoylu, 1982 Kozan Doğumluolup . Liseyi Kozan Anadolu Lisesi’nde okudu. Devamında Eskişehir Anadolu Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. Daha sonra Kozanlı Av. Turgut Tavşanoğlu’nun yanında Avukatlık stajını bitip mesleğe atıldı” .
6-7 yıldır aktif siyasette olduğunu dile getiren Aksoylu “İlk etapta İstanbul CHP Kadın Kollarında görev aldığı. 2019 yerel seçimlerinde CHP’den İstanbul Beşiktaş Belediyesi Meclis üyesi seçildiğini söyledi.
Radyo Sis Olarak Çıkmış Olduğu Bu Yolda Başarılar DİLİYORUZ.

Kozan’da İlk Defa Kadın Başkan Aday Adayı Kozan’da İlk Defa Kadın Başkan Aday Adayı Kozan’da İlk Defa Kadın Başkan Aday Adayı Kozan’da İlk Defa Kadın Başkan Aday Adayı Kozan’da İlk Defa Kadın Başkan Aday Adayı

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kozan Kozan ilan Albatros Medya Prodüksiyon