Kozan’da Kızılay Kan Bağışı Kampanyasına Yüksek Katılım Oldu

Kozan’da Kızılay Kan Bağışı Kampanyasına Yüksek Katılım Oldu
  • 0
  • 199
  • 17 Aralık 2022
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

İlçemiz Kozan’da faaliyet gösteren Kozan Yusuf Baysal Anadolu Lisesi’nin dün organize ettiği Kızılay Kan Bağışı kampanyasına yüksek katılım oldu.

Kızılay yetkililerinden alınan bilgilere göre pandemi sonrası son 2 yılda, bir günde bir noktadan alınan en yüksek kan bağışı yapılarak rekor katılım oldu.

Yaklaşık 470 katılımcıdan 277 ünite kan bağışı ve çok sayıda kök hücre bağışı alındı.

Kızılay Kozan Başkanı Oğuz Cengiz: ” Bu yüksek katılım hepimiz için çok sevindirici, son 2 yılın bölge rekor sayıda bağışına şahit olduk.” dedi.

Kızılay Adana yetkilisi Dr. Ahmet Yönder: “Öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin yüksek gayreti bu başarıyı sağladı.”dedi.

Okul müdür yardımcısı Okan Arık: ” Bu çalışmada öğrencilerimize görevler ve sorumluluk verdik.Onlarda çok iyi çalıştılar. Yaparak yaşayarak toplum hizmeti gerçekleştirdiler.Bu da eğitimin önemli bir parçasıdır.” dedi.

Okul Müdürü Hüseyin Şimşek: ” Bu toplum hizmeti çalışmasında kayıtsız kalmayıp elini taşın altına atan, destek olan tüm öğretmenlerimize, öğrencilerimize, velilerimize, Kozan Basınına ve Kozanlı dostlarımıza teşekkür ederiz.” dedi.

Kızılay yetkilileri Kozan’a ve Kozanlılara teşekkür etti.

Kozan'da Kızılay Kan Bağışı Kampanyasına Yüksek Katılım Oldu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kozan Kozan ilan Albatros Medya Prodüksiyon