Kozan’da Orta Hasarlı Bina Yıkımına Başlandı

Kozan’da Orta Hasarlı Bina Yıkımına Başlandı
  • 0
  • 78
  • 28 Haziran 2024
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depreminde ağır hasar alarak etkilenen binanın yıkımına başlandı.

Adana’nın Kozan ilçesi Tufanpaşa Mahallesi Ender Sokak’taki Seçkin Sitesi A Blok’ta yıkım çalışmaları başladı. Zemin+4 katlı, 22 daireden ve 5 dükkandan oluşan bina, 6 Şubat’ta meydana gelen depremde orta hasar görmüştü. Yıkım ekipleri, güvenliği sağlamak amacıyla binayı kontrollü bir şekilde yıkmaya başladı.
Deprem sonrası yapılan incelemeler sonucunda, binanın güvenli olmadığı ve yıkılması gerektiği belirlenmişti. Bu süreçte, bina sakinleri ve dükkan sahipleri tahliye edilerek gerekli önlemler alındı. Yıkım çalışmalarının birkaç gün içinde tamamlanması bekleniyor.
Bina yöneticisi Muhammet Çörekli ” 6 Şubat depreminden sonra orta hasarli bulunan binamızın yıkımı için apartman sakinleri ile yikturma kararı aldırdık. Devletin tanıdığı 750 bin hibe 750 bin krediden faydalanarak 18 ay içerisinde teslim edilecek.” Dedi.

Yetkililer, çevrede yaşayan vatandaşlara yıkım sırasında dikkatli olmaları ve belirtilen güvenlik tedbirlerine uymaları konusunda uyarılarda bulundu. Yıkım işleminin tamamlanmasının ardından, enkazın hızla kaldırılması ve alanın güvenli hale getirilmesi planlanıyor.

Kozan’da Orta Hasarlı Bina Yıkımına Başlandı Kozan’da Orta Hasarlı Bina Yıkımına Başlandı Kozan’da Orta Hasarlı Bina Yıkımına Başlandı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kozan Kozan ilan Albatros Medya Prodüksiyon