Lavanta Festivali Hazırlıkları Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Lavanta Festivali Hazırlıkları Tüm Hızıyla Devam Ediyor
  • 0
  • 352
  • 16 Haziran 2022
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Adana’nın Feke ilçesinde bu yıl ilkinin gerçekleştireceği Tapan Lavanta Festivaline hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor.

Örnek bir çiftçinin 6 yıl önce başlattığı lavanta ekimi, bölgenin tarımsal ve turizm geliri oldu. İl ve İlçe Tarım Müdürlüğü ile Feke Belediyesi ve önceki dönem Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün desteği ve teşviki ile kurulan Tapaneli Kadın Çiftçi Kooperatifi üyelerince lavanta ekimi yaygınlaştırılarak bölgenin geçim kaynağına dönüştü.

Feke Kaymakamlığı ve Feke Belediyesi öncülüğünde İl ve İlçe Tarım Müdürlüğü, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Tapaneli Kadın Çiftçi Kooperatifi işbirliğinde lavanta üretimi yapan çiftçilere destek, ilçenin tanıtımı ve ekonomisine katkı amacıyla bu yıl 25-26 Haziran 2022 tarihleri arasında Feke Tapan Lavanta Festivali’nin birincisi düzenleniyor.

Feke Belediye Başkanı Ahmet Sel festival çalışmaları ile bizzat ilgilenip, bölgenin muhtarları ve lavanta üreticileri ile toplantı yaparak festival hazırlıklarını değerlendirdi. Feke Belediyesi ekipleri, Yamaç Paraşütü pisti yol yapımı ve Festival Alanı Camız Gölü’nde düzenleme çalışmalarına başladı.

25-26 Haziran 2022 tarihlerinde düzenlenecek Feke Tapan Lavanta Festivali kapsamında çeşitli lavanta ürünü tanıtımı yanında yöreye özel el sanatları da sergilenecek. Festivalde yamaç paraşütü, doğa yürüyüşü, motokros, bisiklet, maraton, konser, çocuklara özel etkinlikler yanında lavanta bahçeleri gezileri düzenlenecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kozan Kozan ilan Albatros Medya Prodüksiyon