Mahallelinin Su Çilesi

Mahallelinin Su Çilesi
  • 0
  • 386
  • 29 Temmuz 2022
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Feke Olucak Yaz Yurdu Mahallesi’nde dört yıldır yaşanan su sorunu, mahalleliyi isyan ettirdi.

Mahalle sakinleri dört yıldan bu yana deposu yapılan fakat su verilmeyen, ihtiyaçlarını karşılamak için bidonlara doldurup sırtlarında taşıyan mahalleliler, yetkililere tepki gösterdi.

İddiaya göre Feke Olucak Yaz Yurdu Mahallesi’nde yaklaşık 50 hane olan yerleşim yerinde 15 hanenin, 4 yıldır evlerinde çeşmeden su akmadığını bildirdi. Yapımı bitti. Fakat 4 yıldan beri mahallemize su vermediler Yılmaz Karatosun, şöyle konuştu: “Feke’ye 9 kilometre olan mahallemizde Dört yıldır bu şekilde yaşıyoruz.Döşenen boruların küçük olması tıkanmasına sebep oluyor ve sular kesiliyor.Tıkanan boruları açmaya ya da değiştirmeye gelmiyorlar.Suyumuzu kendi imkanlarımızla,kendi arazilerimizden depodan akan tahliye suyunu taşıyoruz. Yetmedi sırtımızda, el arabasında suyu evimize taşıyoruz.Yaz aylarında hava sıcak olduğu için su ihtiyacı daha fazla oluyor. Sıcakta su taşımak daha da zor hale geliyor.
Zeynep Karatosun, evinin bidonlarla dolu olduğunu söyledi. Bunun çok sinir bozucu olduğunu belirten Karatosun, sözlerine şöyle devam etti: “Akan suyumuz olmadığı için bulaşık yıkamak zor oluyor. Birimiz su döküyor birisi bulaşık yıkıyor. Evimizin her tarafı bidonlarla dolu. Buna zaman zaman çok sinirleniyoruz. Her evde durum bu.” Mahalle sakinlerinden Bekir Karatosun:’’ Dar ve ufak boru döşenmesi ile tıkanma meydana geldi.Su borularının zarar gördüğünü belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: Köyümüzde yeterli su bulunduğu halde niçin evimizdeki çeşmeden su akmıyor bilmiyorum. Birilerinin bu işe bir çare bulması gerekiyor.”dedi.
Mesude Karatosun, 4 yıldır evinin suyunu taşıma suyla sağladığını belirtti. Bulaşıklar iyi durulanmadığı için deterjan kaldığını söyleyen Karatosun, şöyle konuştu: “Buna bir çare bulunması gerekiyor. Neden suyumuzu vermiyorlar bilmiyorum. Ben su almak için devamlı başkalarının kapısına varıyorum. Şu götürdüğüm suya bak. Bu suyu içeceğim ben. Suyumuza bir çare bulsunlar.”
Yaklaşık 15 hanenin çeşmesinde su akmıyor. 60-70 yaşındaki kadınlarla birlikte su taşıyoruz. Sağlık ve konfor açısından çok zor bir hayat. Vergi istiyorlarsa veriyoruz. Vatandaşlık görevimiz neyse yapmaya çalışıyoruz. Şehir merkezinde yaşanan bir kadınla bizim aramızda çok fark var. Parası neyse verelim ama bizim de musluğumuzdan su aksın istiyoruz. Biz kimseyi kötülemiyoruz. Sadece sorunumuz çözülsün istiyoruz.”dedi.Feke’ye 9 kilometre uzaklıklta olan mahallenin yollarınınsa çok kötü olduğunu ve yapılmasını istediklerini söylediler.

Mahallelinin Su Çilesi

Mahallelinin Su Çilesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kozan Kozan ilan Albatros Medya Prodüksiyon