Muhteşemsin Kozan…

Muhteşemsin Kozan…
  • 0
  • 169
  • 29 Ekim 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

İlçemiz Kozan’da Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında çeşitli törenler düzenlendi.

Cumhuriyet Bayramı’nın 100. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında hükümet konağı bahçesinde bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni gerçekleştirildi. Kozan Kaymakamı Bahattin Alp Arslanköylü ve Kozan Belediye Başkan Vekili Faruk Sönmez Atatürk Anıtı’na çelenk koydu. Çelenk koyma töreninin ardından bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.

Ayrıca cumartesi günü akşam saat 19.23’te Kozan Kaymakamlığı ve Kozan Belediyesi işbirliği ile Göç Yolu üzerinde Cumhuriyet yürüyüşü düzenlendi. Yürüyüşte siyasi partiler, STK’lar, dernekler ve okullardan çok sayıda vatandaş katıldı. Yürüyüş, Kozan Kaymakamı Bahattin Alp Arslanköylü, Belediye Başkanı Kazım Özgan ve protokol üyelerinin de katılımıyla gerçekleşti. Yürüyüşte Kozan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü mehteran takımı da marşlarla eşlik etti. Hastane kavşağından dönüş yapan kortej Muhsin Yazıcıoğlu Parkı’na kadar devam etti. Burada mehteran takımı birbirinden güzel marşlar sahneledi. Vatandaşlar ise sloganlar atarak cumhuriyetin 100. yıl coşkusunu doyasıya yaşadılar. Yürüyüşün ardından Kozan Kaymakamı Bahattin Alp Arslanköylü, “Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümünü kutlamanın sevincini yaşıyoruz. Bu vesileyle tüm vatandaşlarımızı kutluyorum.” dedi. Belediye Başkanı Kazım Özgan ise, “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yıl dönümünde böylesine anlamlı bir yürüyüş gerçekleştirmekten dolayı çok mutluyuz. Bu yürüyüşle cumhuriyetimizin değerini bir kez daha hatırladık.” ifadelerini kullandı. Yürüyüş, vatandaşların büyük coşkusuyla sona erdi.

Muhteşemsin Kozan... Muhteşemsin Kozan... Muhteşemsin Kozan... Muhteşemsin Kozan... Muhteşemsin Kozan... Muhteşemsin Kozan... Muhteşemsin Kozan... Muhteşemsin Kozan...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kozan Kozan ilan Albatros Medya Prodüksiyon