TİCARET ODASI GENÇ GİRİŞİMCİLERİ VE KADIN GİRİŞİMCİLERİ BULUŞTURDU

TİCARET ODASI GENÇ GİRİŞİMCİLERİ VE KADIN GİRİŞİMCİLERİ BULUŞTURDU
  • 0
  • 106
  • 16 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Kozan Ticaret Odası, genç girişimci ve kadın girişimcileri bir araya getiren bir istişare toplantısı düzenledi.

Toplantıya, Kozan Ticaret Odası Başkanı Mustafa Kandemir, KOSGEB Adana İl Müdürü Mehmet Eren, banka müdürleri, genç girişimciler, kadın girişimciler, Kozan Ticaret Odası meclis üyeleri ve basın mensupları katıldı.
Toplantıda, genç girişimcilerin artması için neler yapılabileceği masaya yatırıldı. Kozan Ticaret Odası Başkanı Mustafa Kandemir, toplantıya katılım sorununun yaşandığını, özellikle kadın girişimcilerin eksikliğini dile getirdi. Ayrıca, KOSGEB ile yapılan işbirliği ve sağlanan kredi fırsatları, ticaretteki başarılar ve büyüme süreci, il ve ilçe temsilciliği faaliyetleri ve desteklenen girişimler, genç girişimcilerin katılımı ve belirli alanlarda yaşanan sıkıntılar, toplantıların düzenlenmesi ve çözüm odaklı notlar alınması, yerel ürünlerin tanıtımı ve satışı için yapılan çalışmalar gibi konuları gündeme getirdi. Adana KOSGEB Müdürü Mehmet Eren ise, girişimcilik ve işletmelerde devlet desteklerinin önemine vurgu yaptı.
KOSGEB gibi kurumların sunduğu desteklerle işletmelerin büyüme şansının arttığını ve bu
desteklerin geri dönüşlerinin oldukça yüksek olduğunu belirtti. Ayrıca, yeni desteklerin de girişimcilere büyük fırsatlar sunduğunu dile getirdi. Özellikle, işletmelere verilen kredi desteği, enerji verimliliği teşvikleri ve hasarlı işletmelere yönelik yardımlar gibi konuları vurguladı. Son olarak, işletmelerin bu destekleri kullanmalarının önemine ve bu süreçte bankaların da destek olması gerekliliğine değindi.
Toplantıda, karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu ve soru cevaplar yapıldı. Toplantı sonrasında, fotoğraf çekimiyle son buldu.

TİCARET ODASI GENÇ GİRİŞİMCİLERİ VE KADIN GİRİŞİMCİLERİ BULUŞTURDU TİCARET ODASI GENÇ GİRİŞİMCİLERİ VE KADIN GİRİŞİMCİLERİ BULUŞTURDU TİCARET ODASI GENÇ GİRİŞİMCİLERİ VE KADIN GİRİŞİMCİLERİ BULUŞTURDU TİCARET ODASI GENÇ GİRİŞİMCİLERİ VE KADIN GİRİŞİMCİLERİ BULUŞTURDU TİCARET ODASI GENÇ GİRİŞİMCİLERİ VE KADIN GİRİŞİMCİLERİ BULUŞTURDU TİCARET ODASI GENÇ GİRİŞİMCİLERİ VE KADIN GİRİŞİMCİLERİ BULUŞTURDU TİCARET ODASI GENÇ GİRİŞİMCİLERİ VE KADIN GİRİŞİMCİLERİ BULUŞTURDU TİCARET ODASI GENÇ GİRİŞİMCİLERİ VE KADIN GİRİŞİMCİLERİ BULUŞTURDU TİCARET ODASI GENÇ GİRİŞİMCİLERİ VE KADIN GİRİŞİMCİLERİ BULUŞTURDU TİCARET ODASI GENÇ GİRİŞİMCİLERİ VE KADIN GİRİŞİMCİLERİ BULUŞTURDU

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kozan Kozan ilan Albatros Medya Prodüksiyon