Yerel Seçim Sonuçlarına İtiraz Dilekçesini Adliyeye Teslim Eden Gürdal Topal Basını Açıklamada Bulundu

Yerel Seçim Sonuçlarına İtiraz Dilekçesini Adliyeye Teslim Eden Gürdal Topal Basını Açıklamada Bulundu
  • 0
  • 127
  • 2 Nisan 2024
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Büyük Birlik Partisi Kozan Belediye Başkan Adayı Gürdal Topal, Cumhur ittifakı Kozan Belediye Başkan adayı Mustafa Atlı’nın seçim şartlarını yerine getirmediğini dile getirerek itirazda bulunduklarını söyledi.

Kıymetli Kozanlı Hemşehrilerim, Saygıdeğer Basın Mensupları!

Hepinizi saygıyla muhabbetle selamlıyorum.
31 Mart Yerel seçimlerinde Kozan Belediye Başkan Adayı olarak ekibimizle beraber canla başla çalıştık. 19.636 oy aldık. Rakibimiz MHP adayıyla aramızda 2131 oy fark var.

Seçim sürecinde ve oy verme aşamasında görevlilere ve seçmenlere karşı dayatmaların, baskıların ve çirkinliklerin yansıtıldığı, algı oyunlarının, iftiraların yaşandığı bir seçim oldu.
Biz bunlara karşıyız ve her zaman karşı duracağız.

Diğer itiraz başvurumuzun içeriğini de MHP adayı Mustafa Atlı’nın seçilme şartlarını yerine getirmemesi oluşturuyor.

Devlet memurluğundan ve Ticaret Odası üyeliğinden istifa etme şartını yerine getirmediği için itiraz başvurumuzu Kozan ilçe seçim kuruluna yaptık.

Yüksek Seçim Kurulu 27.10.2023 tarih ve 1460 sayılı kararı ile 31.03.2024 tarihinde ülkemizde yapılan mahalli idareler seçimlerinde aday olmak isteyenlerden kimlerin yaptıkları görevlerden 01.12.2023 tarihi saat 17.00’a kadar istifa etmek zorunda olduklarını belirtmiştir. Burada devlet memurlarının ve kamu bankalarında çalışanların en geç 1 aralık 2023 tarihine kadar istifa etmeleri gerekmektedir. Mustafa Atlı 1 Aralıkta istifa etmesi gerekirken 31 Ocakta istifa etmiştir. Buradan çıkacak sonuca göre il seçim kuruluna ve daha sonra YSK’ya başvurularınızı yapacağız.

Bize verilen her oyun ağırlığını omuzlarımızda hissederek sonuna kadar mücadele edeceğiz.
Sözlerime burada son verirken seçim sürecinde desteklerini ve dualarını esirgemeyen tüm ekibime, Kozanlı hemşerilerime teşekkür ediyorum. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kozan Kozan ilan Albatros Medya Prodüksiyon