ACIYA TÜRKÜYLE DOKUNULDU

ACIYA TÜRKÜYLE DOKUNULDU
  • 0
  • 84
  • 8 Şubat 2024
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 ili etkileyen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin birinci yılı Adana’nın Kozan ilçesinde düzenlenen anlamlı bir konserle anıldı.

KOZYAR Kozan Arama Kurtarma ve İnsani Yardım Derneği tarafından organize edilen konserde, depremde hayatını kaybedenler için hüzünlü türküler seslendirildi.
Kozan Belediye Sinema salonunda düzenlenen ve yoğun katılımın olduğu konserin ilk bölümünde 6 Şubat depremi konulu bir video gösterimi gerçekleştirildi. Videoda depremin yıkıcı etkisi ve yaşanan acılar gözler önüne serildi. Videonun ardından saz ekibi ve solistler sahne alarak türküler seslendirdi. Solistlerin duygulu yorumu ve türkülerin hüzünlü melodileri salondaki izleyicileri derinden etkiledi.
Konserin ikinci bölümünde ise KOZYAR Başkanı Musa Akçalı bir konuşma yaptı. Konuşmasında depremin yarattığı tahribatı ve acıyı anlatan Akçalı, hayatını kaybedenlere rahmet, geride kalanlara baş sağlığı diledi. KOZYAR’ın kuruluş amacı ve faaliyetleri hakkında bilgi veren Akçalı, derneğin iyilik ve dayanışma üzerine kurulu olduğunu ve depremden bu yana bölgede önemli çalışmalar yürüttüğünü söyledi.
Konserin finalinde ise depremde hayatını kaybedenler için temsili bir yelek giydirme seremonisi gerçekleştirildi.
Konser, KOZYAR Başkanı Musa Akçalı’nın plaket takdimi ve teşekkür konuşmasıyla sona erdi. Konserde emeği geçenlere plaket takdim eden Akçalı, katılımcılara da teşekkür etti.
Konser, 6 Şubat depreminin acısını bir kez daha hatırlatırken, aynı zamanda dayanışma ve birliktelik mesajı da verdi.ACIYA TÜRKÜYLE DOKUNULDU

KOZYAR Kozan Arama Kurtarma ve İnsani Yardım Derneği tarafından organize edilen konserde, depremde hayatını kaybedenler için KOZYAR Kozan Arama Kurtarma ve İnsani Yardım Derneği tarafından organize edilen konserde, depremde hayatını kaybedenler için KOZYAR Kozan Arama Kurtarma ve İnsani Yardım Derneği tarafından organize edilen konserde, depremde hayatını kaybedenler için KOZYAR Kozan Arama Kurtarma ve İnsani Yardım Derneği tarafından organize edilen konserde, depremde hayatını kaybedenler için KOZYAR Kozan Arama Kurtarma ve İnsani Yardım Derneği tarafından organize edilen konserde, depremde hayatını kaybedenler için

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kozan Kozan ilan Albatros Medya Prodüksiyon