AMATÖR TELSİZCİLER KAHRAMANMARAŞ DEPREMİNDE İLETİŞİMİ SAĞLADILAR

AMATÖR TELSİZCİLER KAHRAMANMARAŞ DEPREMİNDE İLETİŞİMİ SAĞLADILAR
  • 0
  • 229
  • 8 Ağustos 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Kahramanmaraş’da 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen deprem Türkiye’de büyük bir yıkıma neden oldu. Depremde 50 bin 783 kişi hayatını kaybetti, 100 bin kişi yaralandı. Depremden hemen sonra AMATÖR TELSİZCİLER devreye girdi ve iletişimi sağladı.

Adana’da faaliyet gösteren Akdeniz Radyo Amatörleri Derneği ve Türk Konferans Yönetimi, 7/24 kesintisiz iletişim sağlayarak Akdeniz ve Türk Konferans üyelerinin deprem bölgesine yardımlarının ulaşmasını sağladı. Ayrıca arama kurtarma ekiplerine bilgi aktardı. Depremden etkilenenlere yardım için gönüllüleri koordine etti. Akdeniz Radyo Amatörleri Başkanı (Murat Zaza) ve Türk Konferansı Yönetimi Başkanı (Harun Erin), Kozan Temsilciliği (Haci Keklik) ve Ceyhan Temsilciliği (Gökhan Bahar) ve diğer gönüllü amatör arkadaşların ile birlikte iletişimin sağlanmasında kritik rol oynadı. Telefon sinyalinin kesildiği ve elektriğin olmadığı bir ortamda amatör telsizciler sayesinde iletişim sağlandı. Bu sayede arama kurtarma ekiplerine yardım ulaştırılabildi. Akdeniz Radyo Amatörleri ve Türk Konferansı ekipleri her türlü afet durumunda görev alarak iletişim ve yardımlarına devam edeceklerini belirtti. Adana Karataş’ta, Tuzla’da 4 günlük bir kamp düzenlenerek bir araya gelindi ve olası afet kriterleri görüşüldü. Olası tatbikatlar gerçekleştirildi.”

 

AMATÖR TELSİZCİLER KAHRAMANMARAŞ DEPREMİNDE İLETİŞİMİ SAĞLADILAR AMATÖR TELSİZCİLER KAHRAMANMARAŞ DEPREMİNDE İLETİŞİMİ SAĞLADILAR AMATÖR TELSİZCİLER KAHRAMANMARAŞ DEPREMİNDE İLETİŞİMİ SAĞLADILAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kozan Kozan ilan Albatros Medya Prodüksiyon