Başkan Serhan Gültekin’den açıklama!

Başkan Serhan Gültekin’den açıklama!
  • 0
  • 159
  • 13 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Ülkemizin gündeminde olan Ankaragücü Kulüp Başkanı Faruk Koca’nın hakem Halil Umut Meler’e yapmış olduğu çirkin saldırı asla tasvip edilemez! Bu durumu kınamakla beraber Hakem Halil Umut Meler’e geçmiş olsun diyor acil şifalar diliyorum.

Ancak; yaşanan olaylardan sonra Türkiye Futbol Federasyonu’nun ve Merkez Hakem Kurulu’nun şapkasını çıkarıp önüne koyması gerekmektedir. Hakemlerin açıklama yapmaları gereksizdir! Şiddetin her türlüsü kötüdür. Gerek sporculara gerek hakemlere gerek kolluk kuvvetlerine veya vatandaşa şiddete her zaman hayır diyorum ve karşı duracağımı belirtmek istiyorum.

Bu vakte kadar yönetimi, teknik heyeti, futbolcuları ve taraftarları, verdiği kararlarla gerginliğe sebep olan ve hatta linç eden hakemleri de eleştirmek kaçınılmazdır. Son olayda Faruk Koca en büyük suçludur ancak tek suçlu değildir!

Şimdi soruyorum: VAR sisteminde bile hatalı veya kasıtlı kararlar veren hakemler de suçlu değil midir? Bütün bu gibi yaşananlara müdahale etmeyen TFF ve MHK suçlu değil midir?

Amatör liglerden süper lige kadar Türk futbol paydaşlarının her kademesinde şaibe, şüphe ve haksızlık mevcuttur. İnsan heryerde insandır. Hakem her ligde hakemdir. 2 hafta önce süper amatör kümede maç yöneten bir hakem, Devecispor’lu futbolcular ve yöneticiler tarafından saha içinde kovalanıp dövülmesiyle rezil bir görüntü ortaya çıkmış, bir tek emniyet mensubu bile stadyumda görevlendirilmemişti. Hatta bunu yapan Devecispor Kulübü’ne 3 puan silme cezası dahi veremeyen Federasyon bugün Halil Umut Meler için tüm ligleri durdurdu. Hakem her şeyden önce insandır ve her hakeme eşit davranılmalıdır. Sporun ligi olmaz spor her ligde spordur.

Şüphesiz ki Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’ndan başlayarak TFF’ye kadar ülkemizde sporu yönetenler bu işi becerememektedir ve tamamı derhal istifa etmelidir!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kozan Kozan ilan Albatros Medya Prodüksiyon