BUĞDAY FİYATLARI BEKLENİYOR, ÇİFTÇİLER TEPKİLİ

BUĞDAY FİYATLARI BEKLENİYOR, ÇİFTÇİLER TEPKİLİ
  • 0
  • 60
  • 15 Mayıs 2024
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Kozan’da geçtiğimiz hafta buğday hasadı başladı. Bereketli bir sezon geçiren çiftçiler, devletin hala buğday taban fiyatını açıklamamış olmasından dolayı tepkili.

Kozan Ziraat Odası Başkanı Yüksel Şahbazoğlu, Adana ve bölgesinde buğday hasadının başladığını ve önümüzdeki günlerde tamamlanacağını belirterek, “Çiftçi malını depolara döküyor ancak fiyat ortada yok. Çiftçi hangi fiyattan ürününü satacak, önümüzdeki günlerde nasıl bir yol haritası ortaya çıkacak kimse bilmiyor.” dedi.
Şahbazoğlu, hükümetin Konya’dan önce Adana bölgesinde fiyat açıklaması gerektiğini vurgulayarak, “Çiftçi zaten zor bir dönem geçiriyor. Girdi maliyetleri çok yüksek. Bu şekilde çiftçilik yapılamaz. Çiftçi arkadaşlarımız ne yapacaklarını şaşırmış durumda.” diye konuştu.
Beklenen fiyatın 11 lira ve üzeri olduğunu belirten Şahbazoğlu, “Devletimiz bu konuda nasıl bir açıklama yapacak biz de merakla bekliyoruz. Çiftçilerimizin sabırsızlığını anlıyoruz. Onlar da yıl boyunca yaptıkları masrafların karşılığını satacakları mahsulle karşılayacaklar. Bu konu hakkında devletimizin, hükümetimizin bir an önce taban fiyat açıklamasını bekliyoruz. Bu fiyatın da en az 11 lira ve üzeri olmasını bekliyoruz ki, çiftçimiz cebine biraz para koyabilsin. Çiftçi üretmezse ülkede maalesef önümüzdeki yıllarda tarım ürünleri ile ilgili olarak sıkıntılar yaşanabilir.” dedi.

BUĞDAY FİYATLARI BEKLENİYOR, ÇİFTÇİLER TEPKİLİ BUĞDAY FİYATLARI BEKLENİYOR, ÇİFTÇİLER TEPKİLİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kozan Kozan ilan Albatros Medya Prodüksiyon