ÇATIMIZ OLUŞUYOR, GES’İMİZİ KURACAĞIZ

ÇATIMIZ OLUŞUYOR, GES’İMİZİ KURACAĞIZ
  • 0
  • 97
  • 23 Ağustos 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Daha önceki yıllarda Kozan Belediyesi’nin ürettiği proje sonrasında 4620 metre kare alanın üzeri kapatılarak yerlere parke kilit taşının döşenmesiyle pazar esnafına rahatlatılmıştı.

Ek olarak 2132 metre kare alanın kapatılması için Kozan Belediyesi çalışmalara devam ediyor.Yapılan çalışmalar neticesinde kiriş direkleri hazırlanarak kurulması planlanan alana nakliyesi gerçekleştirildi. Bu işlemin ardından başvurusu yapılan İller Bankası kredisinin onaylanmasıyla birlikte alanın tamamına güneş enerji sistemi kurulacak.

Yapılan çalışmaları yakından takip eden Kozan Belediye Başkanı Mimar Kazım Özgan, Endüstri Meslek Lisesi Metal Atölyesini ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Konuyla alakalı olarak: “Cuma Pazarı’nda oluşturacağımız 2132 metre karelik yeni kapalı çatının hazırlıklarında sona yaklaştık ve montaj malzemelerini alana transfer etmeye başladık. Bugün çalışmaları yerinde incelemek ve hocalarımızla istişare etmek için Endüstri Meslek Lisesi Metal atölyesini ziyaret ettik. Değerli hocalarımız Maşallah durmadan çalışıyor. Hem öğrencilerimize hem de öğretmenlerimize gösterdikleri olağanüstü çaba için sonsuz teşekkür ediyorum. Tamamen kendi öz kaynaklarımızla 83 ton demir kullanarak tamamlayacağımız 2132 metrekarelik yeni kapalı alanımız hayırlı olsun. İnşallah bundan sonra ki aşamamız, başvurusunu yaptığımız İller Bakasından çıkacak olan kredimizle kapalı alanın tamamının güneş enerji sistemimizi kurarak, hem kendi elektiriğimizi üretip kullanacağız hem de geri kalan kısmını ilgili kurumlara satarak belediye bütçemize gelir sağlayacağız. Gelişen ve daha güzel yaşanabilir bir Kozan için çalışmalarda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum ” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kozan Kozan ilan