TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI’NDAN KOZAN’A DEV GİBİ TESİS

TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI’NDAN KOZAN’A DEV GİBİ TESİS
  • 0
  • 71
  • 14 Mart 2024
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Konuyla ilgili bilgi veren Ak Parti İlçe Başkanı Polat Kaya: “ Kurban Bayramı’na kadar bitmesini bekliyoruz”

Tarım ve Orman Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürlüğü Etüt ve Projeler Daire Başkanlığı tarafından yürütülen Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesi kapsamında Kozan’da uygulanan Canlı Hayvan Pazarı faaliyeti için 2022 yılı içerisinde tasarım hizmeti alım işi ihalesi yapılmıştı. 2023 yılının ilk çeyreği içerisinde yapım işi ihalesine çıkılmış ve yükleniciye bir yıl içinde bitirmesi koşuluyla yer teslimi yapılmıştı.

2.400 KÜÇÜKBAŞ İLE 350 BÜYÜKBAŞ HAYVAN KAPASİTELİ ÇOK YÖNLÜ BİR TESİS…

Halen yapımı devam etmekte olan devasa tesis 13.372 m2 tahsisli alanda 350 büyükbaş, 2.400 küçükbaş kapasiteli üstü kapalı (%50 si), içerisinde alıcı ve satıcıların konaklamasına imkân sağlayacak 14 yatak kapasiteli konaklama ünitesine sahip, içerisinde sosyal tesis bulunan, idari bina, karantina ahırı, yem deposu, kantar ve otopark birimleri projelendirilmiş haliyle Kozan ve tüm çevresine hizmet verecek.
Toplamda 2.3 milyon dolara ihale edilmiş olan projenin bir kısmı Uluslar Arası Tarımsal Kalkınma Fonu (IFAD) tarafından finanse ediliyor.

Konuyla ilgili bilgi veren Ak Parti Kozan İlçe Başkanı Polat Kaya yüklenici firmanın iş teslim süresinin her ne kadar 2024 yılı Kasım ayı sonun da olmasına rağmen devasa Hayvan Pazar Yeri yapımının 2024 yılı kurban bayramına kadar bitirebilmesinin hedeflendiğini söyledi.

TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI’NDAN KOZAN’A DEV GİBİ TESİS TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI’NDAN KOZAN’A DEV GİBİ TESİS TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI’NDAN KOZAN’A DEV GİBİ TESİS TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI’NDAN KOZAN’A DEV GİBİ TESİS TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI’NDAN KOZAN’A DEV GİBİ TESİS

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kozan Kozan ilan