Zabıta Ekipleri Fırsat Vermiyor

Zabıta Ekipleri Fırsat Vermiyor
  • 0
  • 199
  • 26 Eylül 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

KOZAN BELEDİYESİ ZABITA EKİPLERİ DİN İSTİSMARI YAPANLARA FIRSAT VERMİYOR

Kozan Belediyesi Mevlid kandili nedeniyle ilçe genelinde halkın dini duygularını istismar ederek satıcılık yapan kişileri topladı.
Kozan Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, özellikle cami çevrelerinde ve ana caddelerde vatandaşlara kitap ve çeşitli dua kartları satıp yardım alabilmek için gezen şahısları toplayarak Zabıta müdürlüğüne götürdü.
Adana il merkezinden geldikleri belirlenen kişiler yapılan işlemlerin ardından şehir dışına çıkartıldı. Zabıta Müdürlüğü ekipleri, duygu sömürüsü yapan bu kişilere aldanılmaması gerektiğini bildirdi. Vatandaşlardan yardım talebinde bulunan bu kişilere sadaka niyeti ile para verilmemesini isteyen Kozan Belediyesi Zabıta Müdürü Osman Taş, Kozan genelinde bu tür çalışmalarının devam edeceğini belirtti.
Dini günlerde şehir dışından gelerek ilçede din istismarcılığı yapan kişilere karşı vatandaşları uyaran Kozan Belediyesi Zabıta Müdürü Taş ;”Kozan kabuğundan sıyrılmış şehir olma yolunda hızla ilerliyor. Bu manzaralara fırsat ve izin vermemiz mümkün değil. Duygu sömürüsüne ve insanların iyi niyet, acıma ve özellikle yardım etme hislerinin istismar edilmesine izin vermeyelim. Bu yöntem ile dilencilik yapmanın 5326 sayılı Kabahatler Kanununca da yasaktır. Halkımızdan beklentimiz bu şahıslara yardım etmemeleri ve gördükleri yerde Kozan Belediyesi Zabıta müdürlüğünün 0322 515 1607 numaralı telefon hattına ihbarda bulunmaları. Şehrimizde bu kişilere fırsat vermeyelim”dedi.

vZabıta Ekipleri Fırsat Vermiyor Zabıta Ekipleri Fırsat Vermiyor Zabıta Ekipleri Fırsat Vermiyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kozan Kozan ilan Albatros Medya Prodüksiyon